Urządzenie modułowe Cai Mezzanine Gate

Cai Mezzanine Gate to modułowe urządzenie sieciowe, które oferuje wszechstronne i elastyczne rozwiązania dla sieci wielopoziomowej. Urządzenie to jest zaprojektowane z myślą o zastosowaniu w centrach danych i chmurach. Urządzenie Mezzanine Gate może być stosowane do automatyzacji procesów sieciowych oraz zapewniania wsparcia w zakresie zarządzania ruchem i wydajności sieci. Jego modułowa konstrukcja pozwala na tworzenie odpowiednich sieci do różnych zastosowań. Urządzenie Mezzanine Gate jest wyposażone w szybki interfejs, który pozwala na szybkie i bezproblemowe konfigurowanie sieci. Jego wszechstronność sprawia, że jest ono idealnym rozwiązaniem dla sieci wielopoziomowych.

Ostatnia aktualizacja: Urządzenie modułowe Cai Mezzanine Gate

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić gabinet estetologiczny czy medical spa bez profesjonalnych urządzeń. Wielu właścicieli tego rodzaju punktów staje przed trudnym wyborem – na jakie urządzenie się zdecydować, które zabiegi będą najbardziej pożądane przez klientów? Rozwiązaniem tych dylematów może być decyzja o zakupie urządzenia modułowego.

Świadomość klientów salonów estetologicznych jest coraz większa. Wielu z nich dokładnie wie, czego oczekiwać po wizycie, a dostęp do informacji – choćby za pośrednictwem internetu – sprawia, że oczekiwania popierają konkretną wiedzą na temat dostępnych na rynku estetycznym technologii. Oczywiście w profesjonalnym salonie wciąż największym autorytetem jest kompetentny kosmetolog, jednak możliwość wyjścia naprzeciw wszelkim możliwym oczekiwaniom klientów jest mocnym atutem na konkurencyjnym rynku. Dlatego właśnie dąży się do tego, by liczba dostępnych procedur zabiegowych była jednocześnie kompleksową ofertą estetologiczną. Technologie z pogranicza medycyny estetycznej i kosmetologii oraz korzyści zabiegowe, jakie można dzięki nim osiągnąć, stają się rynkowym standardem, który otwiera wiele możliwości, ale i stawia przed właścicielami nowe wyzwania.

Koszty i przestrzeń

Problem podstawowy to oczywiście koszty związane z zakupem (bądź leasingiem) urządzeń i ich serwisowaniem. To są poważne wydatki i czasami ciężko podjąć decyzję o ich poniesieniu, kiedy nie ma się pewności wygenerowania zysków na oczekiwanym poziomie. Urządzeń nie kupuje się przecież po to, by ozdabiały gabinet, ale by podnosiły jego prestiż i przynosiły dochód. Drugim problemem bywa ograniczona ilość miejsca w gabinecie i jego wystrój. Dbamy o to, by wnętrza były estetyczne, urządzone w sposób spójny i klimatyczny. Nadmiar sprzętu może po prostu zaburzyć tę harmonię. To w połączeniu z brakiem pewności co do rentowności ewentualnego zakupu stawia potencjalnego nabywcę w kłopotliwej sytuacji.

Rozwiązanie uniwersalneTe dylematy stanęły u podstaw opracowania urządzeń hi-tech, które łączą kilka funkcji w jednym. Najbardziej trafne wydaje się nazwanie ich urządzeniami modułowymi bądź profesjonalnymi platformami. Urządzenia tego rodzaju mają wspólną „bazę”, która obsługuje różnego rodzaju głowice zabiegowe.

Wydatek racjonalnyPodstawowym walorem urządzeń modułowych jest redukcja kosztów, jakie ponosi właściciel kliniki. Mimo że są one nieco droższe niż te przeznaczone do jednego rodzaju zabiegów, to kiedy rozbijemy owe koszty na poszczególne technologie, jakie mamy do dyspozycji – okazuje się, że możemy bardzo dużo zaoszczędzić. Co więcej, decydując się na zakup tego rodzaju aparatury, nie musimy od razu kupować głowic do wszystkich zabiegów, jakie można dzięki niej wykonać. Na początek można ograniczyć się do tych, które z pewnością uznamy za przydatne, a w przyszłości – w oparciu o rynkowe trendy i oczekiwania klientów (oraz oczywiście własne możliwości finansowe) – zdecydować się na ewentualne „dozbrojenie” urządzenia w kolejne funkcje. Dzięki temu zyskujemy lepszą kontrolę i racjonalizację wydatków.

MultifunkcjonalnośćSpektrum technologii dostępnych w profesjonalnych urządzeniach modułowych jest ogromna. Pozwalają one na wykonanie zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii, a tym samym kompleksową pielęgnację zarówno twarzy, jak i ciała. Nowoczesne technologie umożliwiają dotarcie do głębszych warstw skóry właściwej i tkanki podskórnej, co gwarantuje skuteczne i trwałe rezultaty, m. in. : wypełnienie zmarszczek, likwidacja bruzd, redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej, zagęszczenie i ujędrnienie skóry. Przykładem mogą być choćby włoskie urządzenia Biotec Italia. Aparatura FusioMed łączy takie procedury zabiegowe jak termolifting, radiofrekwencja igłowa z vacuum, kriolipoliza, sonotermolipoliza, diatermia i drenaż limfatyczny oraz tripolarne fale radiowe. Z kolei platformę IntraJect, opartą na technologii plazmy azotowej, można wyposażyć w dodatkowe moduły, takie jak: peeling kawitacyjny i sonoforeza wysokiej mocy, radiofrekwencja igłowa z elektroporacją oraz fala radiowa z mezoterapią bezigłową. Innym przykładem urządzenia o charakterze modułowym jest XLase Plus, łączące w jednym korpusie technologie laserowe oraz kalibrowane światło pulsacyjne. Otwiera to możliwość wykonania wielu zabiegów z zakresu epilacji, fotoodmładzania, zamykania naczyń, usuwania przebarwień i walki z wieloma problemami skórnymi.

Ogromną zaletą urządzeń modułowych jest oszczędność miejsca. Jest to szczególnie istotne w przypadku mniejszych, kameralnych salonów, gdzie ważna jest atmosfera, klimat wnętrza i spójny wystrój. W tego typu miejscach profesjonalne platformy hi-tech to właściwie jedyne racjonalne rozwiązanie. Warto zaznaczyć, że niektóre z nich mają możliwość odłączenia poszczególnych głowic i wykonywania zabiegów na więcej niż jednym stanowisku terapeutycznym. Dodatkową korzyścią jest fakt, że ewentualna usterka nie unieruchamia całego urządzenia i w przypadku czynności serwisowych wciąż możemy świadczyć usługi i wykonywać zabiegi.

Jakość jest ważna! Wybór urządzeń wielofunkcyjnych na rynku jest dość duży. Decydując się na ewentualny zakup, warto bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie technologie i możliwości zabiegowe, jakie oferuje dana platforma. Zwróćmy również uwagę na renomę producenta oraz jakość serwisu i obsługi okołosprzedażowej dystrybutora sprzętu. To pozwoli nam uniknąć wielu przykrych niespodzianek i zaoferować klientom usługi na najwyższym poziomie.

Szukając odpowiedzi na pytanie, czy wirusy mogą być odfiltrowane przez instalacje RLT, należy najpierw uwzględnić wielkość wirusów. W stosunku do bakterii, które przy wymiarach 1–10 µm są względnie duże i w ten sposób są dobrze oddzielane przez drobne filtry przeciwpyłowe klasy ePM1, wirusy są znacznie mniejsze. Koronawirus ma wielkość około 0, 16 µm. Oczywiście wirusy są z reguły powiązane z aerozolami lub cząstkami pyłu. Przenoszenie następuje głównie przez infekcję kropelkową. Wydzielane przez człowieka kropelki mają wielkość od 0, 5 do mniej więcej 15 µm. O innych wirusach wiadomo, że w kropelkach o wielkości 1 µm jest ich wystarczająco dużo do wywołania infekcji.

Za pomocą filtrów o klasyfikacji ePM1 oddzielane są cząstki i aerozole, czyli również kropelki do 1 µm w zależności od stopnia oddzielania. Im wyższy stopień oddzielenia, tym więcej tych kropelek jest oddzielanych i pozostaje w ten sposób w medium filtracyjnym. Podczas wymiany filtrów w ramach konserwacji należy więc zawsze uwzględniać środki ochrony indywidualnej (ŚOI). Ta zasada obowiązuje jednak niezależnie od aktualnej pandemii COVID-19, ponieważ z reguły nie wiadomo, jakie substancje dostały się do filtra.

Maksymalna uniwersalność

Krok po kroku z modułami do idealnie dopasowanego urządzenia.

Modułowe rozwiązania central wentylacyjnych KG Top firmy WOLF łączą zalety seryjnej produkcji z uniwersalnością konfiguracji indywidualnej.

Testowanie konfiguratora WOLF AHU

Budowa modułowa urządzeń serii KG Top łączy zalety produkcji seryjnej z różnorodnością wariantów indywidualnej konfiguracji. W krótkim czasie z 23 modułów konstrukcyjnych można złożyć wybrane urządzenie. W krótkim czasie z 23 rozmiarów modułów konstrukcyjnych można złożyć wybrane urządzenie. Również dzięki tej unikalnej w całej branży uniwersalności konfiguracji zapewniony jest krótki czas produkcji i dostawy.
Urządzenia WOLF KG Top do budynków biurowych, hoteli, przemysłu, zastosowań komercyjnych lub szpitali zapewniają maksymalną wydajność i radzą sobie z największymi wymaganiami. W każdym pojedynczym module zebrano ponad 50 lat wiedzy firmy WOLF.

Najważniejsze cechy w skrócie

 • Klapy przepustnic: szczelne, montowane lub położone wewnętrznie wg DIN EN 1751, klasa szczelności 2 i 4, wykonanie z podwójną uszczelką, cynkowane, powlekane proszkowo lub ze stali nierdzewnej.
 • Duża higiena: koła zębate poza strumieniem powietrza.
 • Filtr: właściwy filtr do każdego zastosowania. Z
  opracowanymi samodzielnie filtrami firma WOLF wykracza poza
  standardy, np. filtr kieszeniowy bez
  kontaktu z ziemią zapewnia najwyższą higienę.

 • Stabilnie pracujące, wydajne silniki EC w połączeniu z wirnikami wentylatorów najnowszej generacji.
 • Podłogi, sufity i ściany: całkowicie gładkie od wewnątrz oraz bez szczelin, gwarantują optymalną higienę. Wersja cynkowana, powlekana proszkowo i/lub stal nierdzewna.
 • Wymienniki ciepła zgodne z VDI 6022 w standardzie. 

 • Rama podstawy urządzenia: opcjonalnie rama wewnętrzna z nóżkami o regulowanej wysokości, rama podstawowa urządzenia 60 mm, wysokość ramy podstawowej urządzenia 200–500 mm (opcjonalnie). 
 • Easy-Lifting: zaczepy pierścieniowe umożliwiają bezproblemowy transport dźwigiem lub helikopterem. net/public/tmp/image-thumbnails/editors/de-de/privatkunden/aktionen_kampagnen/rlt/content/kg-top/highlights/image-thumb__2314__ahu-carousel-teaser-image/wolf_kg_top_nah~-~media--c98bc1c2--query. net/public/tmp/image-thumbnails/editors/de-de/privatkunden/aktionen_kampagnen/rlt/content/kg-top/highlights/image-thumb__2314__ahu-carousel-teaser-image/wolf_kg_top_nah~-~media--cac93fe4--query. net/public/tmp/image-thumbnails/editors/de-de/privatkunden/aktionen_kampagnen/rlt/content/kg-top/highlights/image-thumb__2314__ahu-carousel-teaser-image/wolf_kg_top_nah. webp 600w" sizes="(max-width: 1200px) 600px, (max-width: 768px) 600px, 600px, " width="600" height="400" alt="WOLF KG top" title="WOLF KG top" loading="lazy" onload="this. remove('image-loader')"/>

  • Urządzenia sterujące i monitorujące: 
   na życzenie każde urządzenie może być wyposażone w 
   sterowanie. Bez problemu możliwe jest indywidualne zaprogramowanie sterownika.
  • Pełne okablowanie: na życzenie dostarczamy każde urządzenie wstępnie okablowane na plac budowy. 
  • Urządzenia peryferyjne, elementy wykonawcze i czujniki:
   Indywidualnie dostosowane i zamontowane
   komponenty wysokiej jakości. net/public/tmp/image-thumbnails/editors/de-de/privatkunden/aktionen_kampagnen/rlt/content/kg-top/highlights/image-thumb__2313__ahu-carousel-teaser-image/kg-top-persp~-~media--c98bc1c2--query. net/public/tmp/image-thumbnails/editors/de-de/privatkunden/aktionen_kampagnen/rlt/content/kg-top/highlights/image-thumb__2313__ahu-carousel-teaser-image/kg-top-persp~-~media--cac93fe4--query. net/public/tmp/image-thumbnails/editors/de-de/privatkunden/aktionen_kampagnen/rlt/content/kg-top/highlights/image-thumb__2313__ahu-carousel-teaser-image/kg-top-persp. webp 600w" sizes="(max-width: 1200px) 600px, (max-width: 768px) 600px, 600px, " width="600" height="400" alt="KG Top - perspektywa z zewnątrz" title="KG Top - perspektywa z zewnątrz" loading="lazy" onload="this. remove('image-loader')"/>

   • Drzwi: Wszystkie drzwi wyposażone są w uchwyty wzmocnione włóknem szklanym i zamknięcie obrotowe z automatyczą zapadką bezpieczeństwa i/lub zamknięciem klamkowo-podwójnym z opcjonalnym zamkiem.
   • Powłoka od wewnątrz i na zewnątrz: Urządzenie może być powlekane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL lub wykończone odpornym na wodę morską lakierowaniem w klasie korozyjności C5M.

   Masz pytania?

   Chcesz się o coś zapytać? Nie wiesz co będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem? Potrzebujesz porady od eksperta? Skontaktuj się z nami!

   Centrale wentylacyjne wykonane zgodnie z najnowocześniejszą techniką

   Stosowane są zawsze tylko najnowszej generacji wentylatory i systemy odzysku ciepła, jak na przykład wysoko wydajny obrotowy wymiennik ciepła (RWT) o sprawności temperaturowej odzysku ciepła i wilgoci ponad 90% oraz z nieosiągalnymi dotychczas współczynnikami szczelności 98% wg VDI 3803/5. Standardem firmy WOLF jest również przestrzeganie wszystkich właściwych przepisów i norm. Na życzenie możliwa jest integracja z urządzeniem generatorów ciepła i chłodu. System odzysku ciepła, wbudowane urządzenie grzewcze oraz płynnie regulowana pompa ciepła zmienia KG Top firmy WOLF w pełną centralę energetyczną.

   • RWT obrotowy wymiennik ciepła1
   • HKVS wysokowydajny układ glikolowego odzysku ciepła2
   • Wysoko wydajny obrotowy wymiennik ciepła

    Uniwersalny odzysk ciepła o niewielkim rozmiarze

    Obrotowe wymienniki ciepła należą do regeneracyjnych systemów odzysku ciepła (WRG). Nadają się do stosowania w całym zakresie przepływu powietrza. Dzięki kompaktowej budowie i zdolności do przenoszenia dużych mocy odzysku ciepła są szczególnie efektywne w wyższych zakresach przepływu powietrza. Centrale osiągają poziomy transferu temperatury i wilgotności powyżej 90% oraz niespotykane wskaźniki szczelności obudowy na poziomie 98% zgodnie z normą VDI 3803/5.

   • Wysokowydajny układ glikolowego odzysku ciepła HKVSWysokowydajny odzysk ciepła w pełnym systemie.

    Wysokowydajny odzysk ciepła, nawet w obszarach o szczególnie surowych wymaganiach dotyczących jakości powietrza wewnętrznego. Całkowite oddzielenie strumieni powietrza nawiewanego i wywiewanego oznacza, że zanieczyszczenia, wilgoć, zapachy i bakterie nie mogą być przenoszone z jednego do drugiego. 

   Certyfikacja zgodnie z Eurovent

   Przestrzeganie wszystkich właściwych przepisów i norm jest dla firmy WOLF oczywistością. Ponadto nasze urządzenia mają certyfikat Eurovent. Dzięki naszemu doświadczeniu międzynarodowemu możliwe jest również realizowanie projektów za granicą z naszymi ekspertami. net/public/tmp/image-thumbnails/editors/de-de/privatkunden/aktionen_kampagnen/rlt/content/kg-top/image-thumb__2308__frontend-text-image-752x564/eurovent_certified_performance_label_kg_top~-~media--c98bc1c2--query. net/public/tmp/image-thumbnails/editors/de-de/privatkunden/aktionen_kampagnen/rlt/content/kg-top/image-thumb__2308__frontend-text-image-752x564/eurovent_certified_performance_label_kg_top~-~media--0fdf4321--query. net/public/tmp/image-thumbnails/editors/de-de/privatkunden/aktionen_kampagnen/rlt/content/kg-top/image-thumb__2308__frontend-text-image-752x564/eurovent_certified_performance_label_kg_top. webp 750w" sizes="(max-width: 1200px) 540px, (max-width: 959px) 750px, 750px, " width="750" height="563" alt="Certyfikat Eurovent" title="Certyfikat Eurovent" loading="lazy" onload="this. remove('image-loader')"/>

   Twój partner w każdej fazie projektu

   Poniższe właściwości są nie tylko kluczowymi wartościami naszej marki, lecz również stanowią obietnicę dla naszych partnerów i klientów.

   Portfolio produktowe

   Kompaktowe, modułowe, indywidualne

   Gotowe do użycia urządzenia kompaktowe do 20 000 m³/h, urządzenia modułowe do 40 000 m³/h i indywidualne urządzenia od 350 000 m³/h nie stanowią problemu.

   Przegląd

   Gotowe do użycia urządzenia kompaktowe do 20 000 m³/h, urządzenia modułowe do 40 000 m³/h i indywidualne urządzenia od 350 000 m³/h nie stanowią problemu.

   Know-how firmy WOLF50 lat doświadczenia w projektach

   Ponad 100 000 zamontowanych urządzeń RLT na całym świecie stanowi podstawę kompetencji rozwoju nowych technologii.

   Ponad 100 000 zamontowanych urządzeń RLT na całym świecie stanowi podstawę kompetencji rozwoju nowych technologii.

   Szeroka i sprawna sieć dystrybucji zapewnia profesjonalną i skuteczną współpracę. eu/klima-profi/service-tools/wolf-ansprechpartner/" target="_blank" aria-label="Do przeglądu">Do przeglądu

   Szeroka i sprawna sieć dystrybucji zapewnia profesjonalną i skuteczną współpracę.

   Kompetentny zespół serwisowy o szerokim zakresie świadczeń wyposażony odpowiednio do każdego zastosowania:

   Kompetentny zespół serwisowy o szerokim zakresie świadczeń wyposażony odpowiednio do każdego zastosowania:

   Easy-LiftingSystem do optymalnego transportu

   Bardzo łatwe przemieszczanie za pomocą dźwigu lub helikoptera oszczędza czas i minimalizuje błędy w transporcie. eu/klima-profi/technologie/gehaeuse/easy-lifting/" target="_blank" aria-label="Dowiedz się więcej">Dowiedz się więcej

   Bardzo łatwe przemieszczanie za pomocą dźwigu lub helikoptera oszczędza czas i minimalizuje błędy w transporcie.

   Technika sterowaniaProsto z fabryki firmy WOLF

   Nie tylko w przypadku urządzeń kompaktowych, lecz także do każdego innego urządzenia WOLF oferujemy kompletne okablowanie.

   Nie tylko w przypadku urządzeń kompaktowych, lecz także do każdego innego urządzenia WOLF oferujemy kompletne okablowanie.

   CertyfikacjaEurovent we wszystkich pojedynczych urządzeniach

   Firma WOLF konsekwentnie przestrzega wszystkich wymogów, przepisów, wytycznych prawnych z zakresu konstrukcji, energii i higieny oraz prowadzi ich dokumentację.

   Firma WOLF konsekwentnie przestrzega wszystkich wymogów, przepisów, wytycznych prawnych z zakresu konstrukcji, energii i higieny oraz prowadzi ich dokumentację.

   Pandemia koronawirusaEksploatacja i konserwacja central wentylacyjnych

   Użytkownicy instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych ze względu na pandemię koronawirusa są obecnie wielokrotnie konfrontowani z kwestiami dotyczącymi eksploatacji i konserwacji swoich instalacji. WOLF pomaga również w tej kwestii. eu/klima-profi/service-tools/rlt-anlage-wartung/" target="_blank" aria-label="Dowiedz się więcej ">

   Użytkownicy instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych ze względu na pandemię koronawirusa są obecnie wielokrotnie konfrontowani z kwestiami dotyczącymi eksploatacji i konserwacji swoich instalacji. WOLF pomaga również w tej kwestii.

   Wszystko, o czym należy jeszcze wiedzieć:

   • Serwis WOLF
   • Ważne narzędzia
   • Dostawa
   • Informacje o pandemii koronawirusa
    • Przeprowadzenie konserwacji teraz: 
     Zastosowania serwisowe urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych są teraz szczególnie ważne. Aby w instalacji techniki powietrza w pomieszczeniu zapewnić zdrową i higieniczną eksploatację w warunkach aktualnej pandemii COVID-19, zalecamy serwisowanie instalacji RLT bez opóźnień, wraz z czyszczeniem i wymianą filtrów.

    • Building Information Modeling, w skrócie BIM, rewolucjonizuje świat projektowania – WOLF już teraz zapewnia zgodność z BIM!

     Wszystkie zalety przeglądarki BIM w skrócie:

     • szybkie i proste projektowanie konfiguracji urządzenia przy użyciu konfiguratora 2-minutowego
     • od projektu do montażu można wykonać obliczenia dotyczące urządzenia i je regulować
     • wizualizacja urządzenia w postaci modelu 2D lub 3D ze wszystkimi wymaganymi przyłączami
     • wszystkie produkty grzewcze firmy WOLF są dostępne w wersji plików kompatybilnych z Revit

     Więcej informacji o przeglądarce BIM

    • Trudne warunki lokalizacyjne dla projektantów i konstruktorów klimatyzacji? WOLF ma na to rozwiązanie: system Easy–Lifting. Znacznie ułatwia on transport na budynek i do budynku, a także zapewnia szybszy i precyzyjniejszy montaż jednostek funkcyjnych. Jest to tak proste, że nawet nasze największe komponenty klimatyzacji, takie jak obrotowe lub płytowe wymienniki ciepła, można bez problemu umieścić w każdym budynku lub na dachu.

     System Easy Lifting w znacznym stopniu przyczynia się do higieny urządzeń RLT WOLF. Dzięki przemyślanej technice połączeń i transportu można prawie całkowicie wykluczyć wynikające z montażu wycieki z wymienników ciepła lub modułów urządzenia.

    • Unikalne w wielu branżach powiązanie oprogramowania i produkcji umożliwia dużą elastyczność podczas konfiguracji urządzeń, a jednocześnie wydajną produkcję ze szczególnie krótkimi czasami dostawy.

    • Na możliwe przenoszenie koronawirusa przez instalacje RLT nie ma na razie dowodów. Eksperci są zgodni, że dobra wentylacja w pomieszczeniach przyczynia się raczej do zmniejszenia ryzyka zakażenia. Wymaganiami dla bezpiecznej i higienicznej eksploatacji oprócz zaawansowanej technicznie instalacji i jej prawidłowego zaplanowania oraz montażu są przede wszystkim prawidłowe użytkowanie oraz regularna konserwacja. Tych punktów należy dokładnie przestrzegać

    • Szukając odpowiedzi na pytanie, czy wirusy mogą być odfiltrowane przez instalacje RLT, należy najpierw uwzględnić wielkość wirusów. W stosunku do bakterii, które przy wymiarach 1–10 µm są względnie duże i w ten sposób są dobrze oddzielane przez drobne filtry przeciwpyłowe klasy ePM1, wirusy są znacznie mniejsze. Koronawirus ma wielkość około 0, 16 µm. Oczywiście wirusy są z reguły powiązane z aerozolami lub cząstkami pyłu. Przenoszenie następuje głównie przez infekcję kropelkową. Wydzielane przez człowieka kropelki mają wielkość od 0, 5 do mniej więcej 15 µm. O innych wirusach wiadomo, że w kropelkach o wielkości 1 µm jest ich wystarczająco dużo do wywołania infekcji.

     Za pomocą filtrów o klasyfikacji ePM1 oddzielane są cząstki i aerozole, czyli również kropelki do 1 µm w zależności od stopnia oddzielania. Im wyższy stopień oddzielenia, tym więcej tych kropelek jest oddzielanych i pozostaje w ten sposób w medium filtracyjnym. Podczas wymiany filtrów w ramach konserwacji należy więc zawsze uwzględniać środki ochrony indywidualnej (ŚOI). Ta zasada obowiązuje jednak niezależnie od aktualnej pandemii COVID-19, ponieważ z reguły nie wiadomo, jakie substancje dostały się do filtra.

    • W odniesieniu do eksploatacji instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych w trakcie pandemii COVID-19 wydano zalecenia we wspólnym stanowisku BTGA (Federalne Stowarzyszenie Przemysłowe Technicznego Wyposażenia Budynków e. V. ), FGK (Stowarzyszenie Branżowe Budynków i Klimatyzacji e. ) oraz Stowarzyszenia Producentów RLT e. Zasadniczo zaleca się dobre wentylowanie pomieszczeń również w aktualnej sytuacji. Względna wilgotność powietrza w pomieszczeniu powinna się mieścić w zakresie od mniej więcej 30 procent do 65 procent. Za mała wilgotność powietrza podrażania wrażliwe błony śluzowe górnych dróg oddechowych, które są przez to bardziej podatne na wirusy.

     Serwisowanie powinno być wykonywane regularnie.

   • Pliki do pobrania

Urządzenie modułowe Cai Mezzanine Gate

Bezpośredni link do pobrania Urządzenie modułowe Cai Mezzanine Gate

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Urządzenie modułowe Cai Mezzanine Gate