Podręcznik instalacji i konserwacji sprzętu Asus P5e3 Premium Wifi Apn

Podręcznik instalacji i konserwacji sprzętu Asus P5e3 Premium Wifi Apn dostarcza szczegółowych informacji na temat instalacji, konfiguracji i konserwacji tego urządzenia. Zawiera on instrukcje dotyczące instalacji i skonfigurowania ustawień sieci bezprzewodowej, a także wyjaśnienia dotyczące bezpieczeństwa sieci i innych zaawansowanych opcji. Dodatkowo, zawiera on podstawowe informacje na temat działania urządzenia oraz wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów, aby pomóc użytkownikom w pełni wykorzystać możliwości tego urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik instalacji i konserwacji sprzętu Asus P5e3 Premium Wifi Apn

bawiłem się ta płytką kilka dni temu, tylko chwile bo leciała do zestawu dla klienta. Wryła mnie w ziemie na dzieńdobry... biosem. A w zasadzie nie biosem, tylko tym, co jest równolegle do biosu. Ekran startowy mobo wita Cię kilkoma opcjami - jedna z nich to zbudowany w płytę kompaktowy OS. To jakas mini dystrybucja linucha, obsługuje sieć po lanie, wifi, dźwięk, ma wbudowanego firefoxa. Odpaliłem sobie internet jeszcze przed wejściem do biosu... niesamowite;) Stery od płyty na Viście instalowały się ładnych kilkanaście minut...

W życiu nie dałbym na mobo tyle kasy, wolałbym wpakować w inne komponenty.

Ten linuch ASUS Express Gate umozliwa szybkie wejscie do internetu juz w 5s po uruchominiu kompa wszystko jest sflashowane na plycie a wyglada to tak

jesli chodzi ocene to jest wlasnie moj max jaki chcialbym wydac na MOBO

ASUS P5E3 Premium WiFi/AP

Dopisek „Premium” wskazuje na to, że mamy do czynienia z płytą z wyższej półki. Nie została ona jednak sygnowana napisem „ROG”, lecz EPU i Ai Lifestyle. Z tego można wywnioskować, że nie została ona zaprojektowania z myślą o podkręcaniu, lecz o budowie multimedialnego centrum domowego. Nic bardziej mylnego! P5E3 został oparty na najwydajniejszym chipsecie Intel X48, pod podstawkę LGA775, który obsługuje do czterech kości pamięci DDR3 1600+.

Płyta posiada aż trzy porty PCI-e 2. 0 w „pełnej” wersji, co oznacza, że można zamontować nawet trzy pełnowymiarowe karty graficzne. Jednak dwa pierwsze porty pracują z pełną prędkością x16, a trzeci maksymalnie 4x. Płyta posiada dwa złącza PCI i jedno PCI-e x1, które działają pod kontrolą mostka południowego ICH9R.

Sprzęt posiada również dwa gigabitowe porty LAN. Tak jak w przypadku Commando mamy do dyspozycji sześć wyprowadzonych portów USB 2. 0 i cztery „na pinach”. Jest również jedno wejście PS/2 na klawiaturę, cyfrowe wyjścia audio, dwa fire-wire, dwa porty e-SATA i ośmiokanałową kartę muzyczną opartą na chipie ADI AD1988B. Mamy także do dyspozycji sześć portów SATA II, jeden IDE (obsługiwany przez układ JMICRON).

Ciekawą funkcją jest wlutowany pendrive, do którego jednak nie mamy dostępu. Znajduje się w nim zainstalowany system Express Gate, który zapewnia podstawową funkcjonalność, jak korzystanie z internetu i mediów. Do płyty dodana jest także karta sieciowa z podwójnym chipem, zapewniającym jednocześnie usługę „access pointa” i urządenia odbiorczego. Można więc użyć jej jako „przedłużacz” WiFi, a to wszystko w standardzie n (300 Mb/s). Tak samo, jak w przypadku Commando, istnieje możliwość zmiany częstotliwości zegara bazowego z poziomu Windows’a, dzięki układowi ICS 9LPRS918HKL i specjalnemu oprogramowaniu.

Procesor zasilany jest przez ośmiofazową sekcję zasilania, zbudowaną z wydajniejszych, nowocześniejszych i mniej grzejących się tranzystorów MOSFET, niż w Commando. Użyte zostały znacznie lepsze, ekranowane cewki z ferrytowym rdzeniem, które mają znacznie mniejszy opór i większą średnice, co przekłada się na niższą temperaturę podczas pracy i mniejsze straty energetyczne. Napięcie zasilania procesora, filtrowane jest przez dwa rzędy polimerowych kondensatorów o pojemności 561 mikrofaradów. Jest to ponad czterokrotnie większa pojemność niż w kondensatorach zamontowanych w Commando.

Za zasilanie pamięci odpowiada niewielka, trójfazowa sekcja zasilania. Warto przypomnieć, że ASUS Commando posiada tylko po jednej fazie na pamięci, jak i na chipset. Mostek północny, czyli układ Intel X48, w P5E3 zasilany jest przez bardzo stabilną, dwufazową sekcję. Jak widzimy, stabilność napięć ze strony producenta, jest rzeczą najważniejszą.

Na płycie znajdują się także dwie, umiejscowione obok slotów na RAM, zworki opisane „OV_CPU” i OV_NB”. Służą one kolejno do zwiększania górnej granicy napięcia procesora i mostka północnego. Po przestawieniu ich z pozycji domyślnej, w BIOSie można ustawić wyższe napięcia:

 • Procesor: powyżej 1, 70 V
 • Chipset: powyżej 2, 10 V

Nie jest jednak zalecane ich używanie przy „zwykłym” podkręcaniu, przy użyciu radiatorów chłodzonych powietrzem. Jest to opcja tylko dla zaawansowanych overclockerów, używających niekonwencjonalnych metod chłodzenia.

Do dyspozycji mamy także 6 złącz na wentylatory, przy czym tylko jeden jest 4-pinowy. W odróżnieniu od Commando, P5E3 posiada chłodzenie na całą sekcję zasilania, a nie tylko jej połowę. Najgorętsze punkty płyty głównej chłodzone są za pomocą potężnych radiatorów, wykonanych z czystej miedzi, połączonych ze sobą czterema grubymi ciepłowodami. Radiatory na mostkach północnym i południowym zostały przymocowane za pomocą metalowych śrub, wkręcanych do miedzianych podstawek z drugiej strony laminatu.

Napięcie procesora jest bardzo stabilne. Efekt „vdroop” jest zauważalny dopiero na trzecim miejscu po przecinku - jest rzędu 0, 002 - 0, 005 V, co jest bardzo dobrym wynikiem. Montaż radiatora na procesor nie sprawia problemu. Pomimo bardzo rozbudowanego systemu chłodzenia, nawet duży radiator, jak Thermalright HR-02 Macho, nie zahacza o żaden element płyty. Ponadto, można go zamontować w dowolnym kierunku. To samo tyczy się płyty ASUS Commando.

Cały BIOS jest dosyć intuicyjny, szczególnie dla ludzi, którzy mieli już do czynienia z płytami ASUSa. Zakładka „Overclocking” została maksymalnie rozbudowana. Mamy tutaj jeszcze więcej opcji, niż w Commando. Samych ustawień dotyczących napięć jest jedenaście. W porównaniu do drugiej, testowanej przeze mnie płyty, dodano regulację napięć:

 • PLL procesora,
 • referencyjne GTL(0, 2) procesora,
 • referencyjne GTL(1, 3) procesora,
 • GTL mostka północnego.

Ustawień związanych z pamięcią DDR3 i chipsetem jest aż 37. Stwarza to ogromne pole do działań dla overclockerów.

Witam, jest to jedna z najlepszych płyt jaka wyszła na lga775 tzw. HIGH END

Płyta w 100% sprawna testowana zachowana stanie idealnym (kolekcjonerskim)

Do płyty jest maskownica portòw.

Soket procesora w stanie idealnym.

Na płytę udzielam gwarancji rozruchowej 14dni na sprawdzenie.

Zapraszam do licytacji.

Na wpłatę czekam na 2dni.

Specyfikacja płyty:

 • procesor

  Intel® Socket 775 Core ™ 2 Quad / Core ™ 2 Extreme / Core ™ 2 Duo / Pentium® Extreme / Pentium® D / Pentium® 4 Zgodność z procesorami Intel® 05B / 05A / 06

  Obsługa procesorów Intel® 45nm

 • Chipset

  Technologia Intel® X48 Intel ICH9R

  Intel Fast Memory Access

 • Przód autobusu

  1600/1333/1066/800 MHz

 • Pamięć

  4 x DIMM, maks. 8 GB, DDR3 2000 (OC) / 1800 (OC) / 1600/1333/1066/800 ECC, Non-ECC, niebuforowana

  pamięć Architektura pamięci dwukanałowej

  Obsługuje Intel® Extreme Memory Profile (XMP)

  * Szybkość przetaktowywania

  ** Dla obsługa XMP, zalecane są procesory z FSB 1333 lub nowszym.

  *** Patrz www. asus. com lub ta instrukcja obsługi, aby uzyskać informacje na temat Memory QVL (Lista autoryzowanych dostawców).

  **** Podczas instalowania całkowitej pamięci o pojemności 4 GB lub większej, 32-bitowy system operacyjny Windows® może rozpoznać tylko mniej niż 3 GB. Dlatego zalecana jest całkowita zainstalowana pamięć mniejsza niż 3 GB.

 • Gniazda rozszerzeń

  3 x PCIe x16 (niebieski @ tryb PCIe2. 0 x16, czarny @ tryb PCIe x4 lub x1) z obsługą technologii CrossFire

  1 x PCIe x1

  2 x PCI

 • Przechowywanie

  Mostek południowy

  6 portów SATA 3 Gb / s Intel Matrix Storage Technology Obsługuje RAID 0, 1, 5, 10

  JMicron® JMB363 Kontroler PATA i SATA

  1 xUltraDMA 133/100/66 dla maksymalnie 2 urządzeń PATA

  2 x Zewnętrzny port SATA 3. 0 Gb / s ( SATA On-the-Go)

  Obsługa RAID 0, 1, JBOD

 • LAN

  Kontrolery Dual Gigabit LAN Kontroler Marvell 88E8056® PCIe Gigabit LAN z AI NET2

  Realtek RTL8110SC® Kontroler PCI Gigabit LAN z AI NET2

 • Bezprzewodowa sieć LAN

  ASUS WiFi-AP @n

  - 300 Mb / s * IEEE 802. 11n ( wersja robocza) i wstecznie kompatybilny z IEEE 802. 11g / b

  - Tryb punktu dostępu oprogramowania

  * 300 Mb / s to projekt specyfikacji IEEE 802. 11n. Rzeczywista przepustowość będzie się różnić w zależności od środowiska bezprzewodowego i innych parametrów

 • Audio

  ADI® AD1988B 8 -kanałowy High Definition Audio CODEC

  Koncentryczne / optyczne porty wyjściowe S / PDIF z tyłu

  Obsługa we / wy Wykrywanie gniazda, wyliczanie, wielostrumieniowość

  AI Audio 2

 • IEEE 1394

  Kontroler Agere® L-FW3227 1394a obsługuje 2 porty 1394a (jeden na płycie środkowej; jeden na panelu tylnym)

 • USB

  10 portów USB 2. 0 (4 porty na środku płyty, 6 portów na tylnym panelu)

 • Unikalne funkcje ASUS

  Rozwiązanie oszczędzania energii ASUS

  - ASUS EPU (jednostka przetwarzania energii)

  - 8-fazowe zasilanie ASUS 3. generacji

  - ASUS AI Nap

  ASUS AI Lifestyle

  - ASUS Express Gate

  - ASUS WiFi-AP @n

  - ASUS AI Direct Link

  ASUS Quiet Thermal Solution

  - ASUS Fanless Konstrukcja: rura cieplna z czystej miedzi

  - Konstrukcja bez wentylatora ASUS: Stack Cool 2

  - ASUS Q-Fan 2

  - Opcjonalny wentylator ASUS do chłodzenia wodą lub tylko do chłodzenia pasywnego

  ASUS Crystal Sound

  - ASUS Noise Filter

  - ASUS AI Audio 2

  ASUS EZ DIY

  - ASUS Q-Connector

  - ASUS Q-Shield

  - Profil ASUS OC

  - ASUS CrashFree BIOS 3

  - ASUS EZ Flash 2

  - Wykrywacz gniazd ASUS AI

 • Funkcje przetaktowywania

  Inteligentne narzędzia do przetaktowywania

  - ASUS AI Booster Utility

  Precision Tweaker 2

  - vDIMM: 65 -stopniowa kontrola napięcia DRAM

  - vCore: Regulowane napięcie CPU z krokiem

  0, 00625V - vChipset (NB): 49-stopniowa kontrola napięcia

  - vFSB Terminacja: 16-stopniowe napięcie odniesienia kontrola

  - vCPU PLL: 65-stopniowa regulacja napięcia procesora PLL

  SFS (bezstopniowy wybór częstotliwości)

  - strojenie FSB od 200 MHz do 800 MHz z krokiem 1 MHz

  - strojenie pamięci od 800 MHz do 3200 MHz

  - strojenie częstotliwości PCI Express od 100 MHz do 150 MHz z krokiem 1 MHz

  Ochrona przed przetaktowaniem

  - ASUS CPR (przywracanie parametrów procesora)

 • Cechy szczególne

  Wielojęzyczny BIOS

  ASUS MyLogo 3

 • Porty we / wy na tylnym panelu

  1 x klawiatura PS / 2

  2 x zewnętrzne SATA

  1 x wyjście S / PDIF

  1 x IEEE 1394a

  2 x port LAN (RJ45)

  6 x USB 2. 0 / 1. 1

  8

  -kanałowe we / wy audio 2 x WiFi-AP @n gniazdo antenowe

 • Wewnętrzne złącza we / wy

  2 x złącza USB obsługujące dodatkowe 4 porty USB

  1 x złącze stacji dyskietek

  1 x złącze IDE

  6 x złącza SATA

  1 x złącze IEEE 1394a

  1 x złącze wentylatora procesora

  1 x złącze wentylatora obudowy

  1 x złącze wentylatora zasilacza

  1 x złącze COM

  1 x S / Złącze wyjścia PDIF

  2 x 4-stykowe złącze zasilania ATX 12V

  24-stykowe Złącze zasilania Złącze

  audio na panelu przednim

  Obudowa Złącze włamaniowe

  Dźwięk CD / AUX w

  panelu systemowym

 • BIOS

  16 Mb Flash ROM

  DMI 2. 0

  AMI BIOS

  PnP

  WfM 2. 0

  SM BIOS 2. 3

  ACPI 2. 0a

  Wielojęzyczny BIOS

  ASUS EZ Flash 2

  ASUS CrashFree BIOS 3

 • Łatwość zarządzania

  WfM 2. 0, DMI 2. 0, WOL przez PME, WOR przez PME, PXE

 • Form Factor

  Format ATX

  12 cali x 9, 6 cali (30, 5 cm x 24, 4 cm)

Podręcznik instalacji i konserwacji sprzętu Asus P5e3 Premium Wifi Apn

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik instalacji i konserwacji sprzętu Asus P5e3 Premium Wifi Apn

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik instalacji i konserwacji sprzętu Asus P5e3 Premium Wifi Apn