Instrukcje dotyczące instalacji Bosch Kgn34vl20g

Instalacja lodówki Bosch Kgn34vl20g jest łatwym procesem, ale wymaga starannego przestrzegania instrukcji producenta. Przed rozpoczęciem instalacji należy dokładnie zapoznać się z instrukcjami i zapoznać się z bezpieczeństwem i ochroną środowiska, które są istotne podczas instalacji. Upewnij się, że masz odpowiedni czas i narzędzia, aby wykonać wymagane czynności. Po zakończeniu instalacji należy sprawdzić wszystkie połączenia i ustawienia, aby upewnić się, że lodówka działa prawidłowo. Jeśli instalacja została wykonana poprawnie, lodówka Bosch Kgn34vl20g powinna działać bez zarzutu.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcje dotyczące instalacji Bosch Kgn34vl20g

Asystent Serwisowy

Asystent Serwisowy marki Bosch zapewni Ci pełen dostęp do wielu porad i użytecznych informacji dotyczących Twojego urządzenia.

 • Przejdź do Asystenta Serwisowego

Instrukcja obsługi

Nasze instrukcje zawierają cenne informacje dotyczące montażu, obsługi, czyszczenia i pielęgnacji.

 • Znajdź instrukcję obsługi
 • Kontakt i Informacje

  Nasi doświadczeni eksperci w zakresie urządzeń gospodarstwa domowego mają gotowe odpowiedzi na Twoje pytania na naszej infolinii serwisowej. pl/serwis/kontakt-i-informacje">Skontaktuj się z nami

  MyBosch

  MyBosch to Twój sposób, aby dowiedzieć się więcej o twoim urządzeniu gospodarstwa domowego. Załóż konto, a zyskasz przydatne wskazówki zwiększające wydajność i przedłużające życie Twojego urządzenia gospodarstwa domowego. pl/mybosch">Dowiedz się więcej

  Sklep internetowy

  Oryginalne części zamienne, dodatkowe akcesoria i szeroka gama produktów do czyszczenia i pielęgnacji dla Twojej zmywarki: wszystko w sklepie internetowym marki Bosch zostało rygorystycznie przetestowane, zgodnie z naszymi wysokimi standardami jakości. pl/sklep">Przeglądaj produkty w sklepie

  Nowy JPK VAT JPK_V7 (1) - tworzenie i wysyłka pliku w programie OGNIK Premium

  Program OGNIK Premium umożliwia wygenerowanie i wysyłkę do odpowiedniego Urzędu Skarbowego pliku w strukturze JPK_V7M/K, zawierającego część ewidencyjną i deklaracyjną VAT. Poniższa instrukcja opisuje, w kilku prostych krokach w jaki sposób należy wygenerować i wysłać plik JPK_V7M/K w programie OGNIK Premium.

  Zanim wygenerujecie plik JPK_V7 M/K w programie Ognik Premium, prosimy o zapoznanie się z:

 • "Ściągawka dla księgowych, którą utworzyliśmy specjalnie dla naszych klientów"
 • "Broszurą Ministerstwa Finansów dotyczącą plików JPK VAT z deklaracją"
 • "Odpowiedziami na pytania zamieszczone na stronie MF"
 • "Jak w Ogniku Premium dodać serię dokumentów "Faktura do paragonu""
 • "OGNIK PREMIUM - Wystawianie faktur - jak w Fakturze dodać TAG-i VAT"
 • "OGNIK PREMIUM - JPK V7 - dodawanie tagów w buforze zapisów do wielu dokumentów jednocześnie"
 • Po zapoznaniu się z materiałami możecie państwo przejść do generowania pliku w programie Ognik Premium.

  Jeżeli już macie Państwo otwarty podmiot (firmę), dla którego chcecie wygenerować plik JPK_V7M/K należy kolejno:

  Czytaj więcej: Nowy JPK VAT JPK_V7 (1) - tworzenie i wysyłka pliku w programie OGNIK Premium

  Wyliczanie kwoty rocznej korekty VAT wg. współczynnika

  Program księgowy OGNIK Premium umożliwia wyliczenie kwoty rocznej korekty VAT wynikającej ze stosowania tak zwanego współczynnika.

  Aby wyliczyć kwotę takiej rocznej korekty należy:

  Czytaj więcej: Wyliczanie kwoty rocznej korekty VAT wg. pl/instrukcje/liczenie-podstawy-sk%C5%82adki-zdrowotnej-w-ogniku-premium">Liczenie podstawy składki zdrowotnej w Ogniku Premium

  Począwszy od wersji 1. 8. 37 program Ognik Premium umożliwia wyliczanie podstawy do składki zdrowotnej dla danego podmiotu gospodarczego.

  W celu uaktywnienia tej funkcjonalności wybieramy zakładkę Podatki, następnie prawym przyciskiem myszy otwieramy okno, w którym wybieramy opcję Edytuj listę podatników/zobowiązań.

  Czytaj więcej: Liczenie podstawy składki zdrowotnej w Ogniku PremiumWprowadzanie pozycji listy płac - przypadki szczególne

  - Zbiegi tytułów ZUS – jeżeli pracownik/ca posiada dwa tytuły ubezpieczeń ZUS (np. urlop wychowawczy, umowa o prace i zasiłek) musimy dodać go dwa razy na tej samej liście płac lub zrobić mu dwie listy płac ze zmienionymi tytułami ZUS.

  Czytaj więcej: Wprowadzanie pozycji listy płac - przypadki szczególnePłace - Import pracowników

  OGNIK Premium - moduł Płace umożliwia import pracowników z formatów plików:
  - Microsoft Excel (. xls/. xlsx)
  - Plik tekstowy posiadający nagłówek oraz strukturę tabeli CSV (. csv/. txt)

  Czytaj więcej: Płace - Import pracownikówPIT-4R - jak sporządzić w OGNIKu

  Otwieramy zakładkę płace, po lewej stronie wchodzimy w moduł PIT-4R.

  Po wejściu do okna edycji PIT-4R.

  1. Stworzenie przejrzystego PIT-4R w mgnieniu oka

  Czytaj więcej: PIT-4R - jak sporządzić w OGNIKue-Sprawozdania z poziomu OGNIKA - uruchamianie i obsługa

  Ognik Premium od wersji 1. 18 dla posiadaczy klucza generacji 8 (wykupiony abonament na 2021 r. ) umożliwia wygenerowanie i wysłanie sprawozdania finansowego w formacie XML bezpośrednio z poziomu programu księgowego.

  1. Jak otworzyć w Ogniku Premium moduł do e-sprawozdań:

  -wybieramy zakładka księga, następnie sprawozdania i w górnym menu wybieramy Otwórz E-sprawozdania.

  Czytaj więcej: e-Sprawozdania z poziomu OGNIKA - uruchamianie i obsługaWprowadzanie pozycji listy płac

  Kolejność wprowadzania listy płac

  Jeżeli dany pracownik ma dwie listy płac w jednym miesiącu to istotna jest kolejność wprowadzania listy płac. Zachowanie odpowiedniej kolejności wprowadzania list płac ma wpływ na Kosztu Uzyskania Przychodu, Ulgę PIT, wysokość składki zdrowotnej i sum do odliczeń podatku dochodowego.

  Czytaj więcej: Wprowadzanie pozycji listy płacDowód - usprawnienia w obsłudze okna Dowód Księgowy

  Program OGNIK Premium począwszy od wersji 1. 18 daje użytkownikowi większy zakres funkcjonalności w oknie wprowadzania dowodu (dokumentu księgowego).

   1. Hurtowe usuwanie dekretów w dokumencie księgowym:

  -Przy pomocy przycisku CTRL lub SHIFT i lewego przycisku myszki, wybieramy te dekrety, które chcemy usunąć. Następnie naciskamy prawy przycisk myszy, w nowym oknie wskazujemy podświetlone i wybieramy usuń podświetlone.

  Czytaj więcej: Dowód - usprawnienia w obsłudze okna Dowód KsięgowyAutonumeracja faktur - jak włączyć, jak resetować numery

  Program OGNIK Premium umożliwia automatyczną numerację faktur sprzedaży wystawianych przez użytkownika w module Faktury Mini. Aby wystawiane faktury były automatycznie numerowane użytkownik musi zdefiniować numerację faktur i cykl ich numerowania. Aby to zrobić należy:

  Czytaj więcej: Autonumeracja faktur - jak włączyć, jak resetować numeryRozliczanie rozrachunków z poziomu wprowadzanego dokumentu rozliczeniowego

  Program OGNIK Premium umożliwia rozliczanie (wiązanie) rozrachunków bezpośrednio z poziomu wprowadzanego dokumentu księgowego.

  UWAGA!!!

  Funkcja rozliczania rozrachunków bezpośrednio z poziomu wprowadzanego dokumentu księgowego jest dostępna, gdy użytkownik wprowadza dekrety księgowe danego dokumentu w tak zwanym ODDZIELNYM OKNIE.

  Czytaj więcej: Rozliczanie rozrachunków z poziomu wprowadzanego dokumentu rozliczeniowego

  Więcej artykułów…

   Ułatwienia w importach danychNowe opcje w importach danychZamknięcie rokuPrzełom rokuJak wyliczyć Rachunek Zysków i Strat oraz BilansFunkcjonowanie szablonówW dokumentach o jakiej serii wprowadzamy Remanent Początkowy i Końcowy? Czy dla wyliczonej deklaracji VAT możliwe jest utworzenie druku przelewu/wpłaty wyliczonego podatku? Czy możliwe jest wysłanie korekty deklaracji VAT-7 lub VAT-7K bez konieczności usuwania UPO z deklaracji pierwotnej? Używanie programu na dysku zewnętrznym USBJak prawidłowo wprowadzić adres e-mail do generowanego pliku JPK_VAT? Czy możliwe jest wydrukowanie UPO dla deklaracji VAT i JPK_VAT wysłanych z programu? Tworzenie PIT-11 za rok 2022 w programie OGNIK PłaceJak w OGNIKu Premium wyliczyć i wysłać korektę deklaracji VAT-7 lub VAT-7KNie ma rejestrów VATZestawienie obrotów i sald nie generuje sięBłąd 530 podczas zapisywania wprowadzanego dokumentuCzy strony WN i MA Bilansu Otwarcia muszą być równe? Przenoszenie dokumentów z Dziennika do BuforaDlaczego dokument w buforze zapisów podświetla się na czerwono?
  Strona 1 z 7

 • start
 • Poprzedni artykuł
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Następny artykuł
 • koniec
 • Punkty artykuły

  1. Gdzie umieścić samochód?
  2. Instrukcje Instalacji
  3. Jak połączyć się z kanalizacjami?
  4. Połączenie rur wodnych
  5. Zasilacz
  6. Cechy łączenia różnych modeli
  7. Ustawienie
  8. Wspólne błędy

  Zmywarki są mocno weszły codzienne życie. Dzięki ich użyciu, wolny czas i zużycie wody oszczędzą. To urządzenia gospodarstwa domowego pomaga myć naczynia jakościowo, nawet poważnie zanieczyszczone, co doceni każdego, kto zajmuje potrzebę mycia brudnych naczyń.

  Gdzie umieścić samochód?

  Aby dokonać właściwego wyboru przy zakupie zmywarki Bosch, przede wszystkim konieczne jest oszacowanie parametrów pomieszczenia i możliwość wygodnego umieszczenia tego urządzenia domowego. Obecnie istnieje możliwość wyboru modelu na zewnątrz lub pulpitu zmywarki do naczyń.

  Zmywarki na pulpicie Bosch mają trochę miejsca. Jednak przy wyborze takiego modelu konieczne jest uwzględnienie, że maszyna będzie umieszczona na przydatnym obszarze powierzchni roboczej blatu, w wyniku której przestrzeń gotowania będzie znacznie mniejsza. Ponadto urządzenia gospodarstwa domowego są podzielone na oddzielnie stojące i wbudowane modele.

  Najczęściej preferuje się do instalacji zmywarki pod blatu w bezpośrednim sąsiedztwie zasilania wodą i rurami kanalizacyjnymi. Im bliżej Technika będzie zlokalizowana do tych systemów, tym łatwiej będzie ustalona szybciej.

  W przypadku zmywarki do zmywarki lub nad inną techniką wymagane jest uwzględnienie informacji zawartych w instrukcjach urządzenia gospodarstwa domowego, co opisuje możliwe kombinacje lokalizacji różnych agregatów. Wybierając zmywarkę, warto uniknąć lokalizacji w pobliżu urządzeń grzewczych, ponieważ promieniowany ciepło jest negatywnie odzwierciedlone na działaniu myjni samochodowej.

  Nie zaleca się zainstalowania techniki obok lodówki, ponieważ może cierpieć na podobną dzielnicę.

  Instrukcje Instalacji

  Aby połączyć zmywarkę Bosch zwykle powodując specjalistę, ale jeśli jest to pożądane, jest całkiem możliwe, aby sobie z tym poradzić sobie z tym zadaniem. Instalacja zmywarki to firma, nie jest zasadniczo różni się z instalacją innych firm.

  Aby uprościć proces instalacji w instrukcji dołączonych do zmywarki, przedstawiono szczegółowe zalecenia i schematy. Ale konieczne jest, aby pamiętać, że w przypadku awarii technika z powodu niewłaściwie podłączeniem konsumenta, gwarancji.

  Podczas instalacji należy dbać, że przedni panel urządzenia znajduje się tak wygodne, jak to możliwe, aby sterować urządzeniem. W przeciwnym razie częste użycie techniki będą towarzyszyć pewne dyskomfort.

  Aby prawidłowo podłączyć zmywarkę z własnymi rękami, konieczne jest obserwowanie zamówienia i etapów wydajności:

  • Sprawdzanie obecności i integralności zestawu montażowego;
  • Instalacja nabytego urządzenia gospodarstwa domowego w określonym miejscu;
  • Podłączanie nowej zmywarki do kanalizacji;
  • Podłączanie maszyny do zaopatrzenia w wodę;
  • Zapewnienie połączenia z siecią elektryczną.

  Procedura wykonywania pracy może zostać zmieniona (z wyjątkiem pierwszego), ale ważne jest, aby realizować je wszystkie. Ważne jest również, aby urządzenie stoi jako stabilne jak najwięcej – powierzchnia może być wyrównana za pomocą poziomu konstrukcyjnego.

  Jak połączyć się z kanalizacjami?

  Wąż spustowy służy do podłączenia zmywarki do ścieków, które mogą być faliste lub gładkie. Plus gładką opcją jest to, że jest mniej zanieczyszczona, podczas gdy falista jest dobrze wygięta. Wąż drenażowy może być częścią zestawu montażowego, ale niektóre modele nie wyposaży ich. W tym przypadku będziesz musiał go kupić osobno.

  Aby zapewnić maksymalny efekt i ochronę przed wyciekami i zalaniem w przyszłości warto używać SIPHON. Pomoże również pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Zaleca się stosowanie zginania w postaci pętli na wysokości około 40-50 centymetrów z podłogi, aby zapobiec odwrotnym skoku wody. A także musi się martwić o zapewnienie szczelności związku. Należy go porzucić za pomocą uszczelniaczy, ponieważ w razie potrzeby wymiana części będzie musiała całkowicie usunąć cały sprzęt. Preferencje jest lepsze, aby dać zaciski, równomiernie przez obwód zacisnął wąż.

  Połączenie rur wodnych

  Podłączając dopływ wody, początkowo wymagane jest zapoznanie się z instrukcją, ponieważ wskazuje na niezbędną temperaturę wody. Z reguły nie powinno być cieplejsze +25 stopni Celsjusza. Sugeruje to, że technika niezależnie wykonuje, dlatego urządzenie jest wymagane, aby połączyć się z źródłem zimnej wody.

  Jednak niektóre produkty zapewniają podwójne połączenie – w tym samym czasie zimnej i gorącej wodzie. Niemniej jednak większość profesjonalistów preferuje połączenie wyłącznie do zimnej wody. Istnieje kilka powodów:

  • Dostawa ciepłej wody nie zawsze jest wyposażona w system filtracji, który prowadzi do słabej jakości wody;
  • Gorąca woda jest często odłączona, czasami profilaktyka może zajmować około miesiąca;
  • Zastosowanie ciepłej wody może być droższe niż elektryczność używana do wykonania zimna ogrzewania.

  Najczęściej występuje wkładki do kanału skierowanego do miksera. W tym celu stosuje się tee, który ma zdolność nakładania jednej z linii.

  Zasilacz

  Aby zapewnić władzę do zmywarki Bosch, musisz mieć przynajmniej minimalne umiejętności, aby wykonać pewne prace instalacyjne elektryczne. Urządzenia gospodarstwa domowego łączą się z siecią AC w ​​zakresie 220-240 V. Powinno to przedstawić odpowiednio zainstalowane gniazdo z obowiązkową obecnością drutu uziemiającego. Gniazdo musi być umieszczone w taki sposób, że zapewnia bezpłatny dostęp do niego. W przypadku niedostępności złącza zasilania należy użyć w pełni słupkowego urządzenia odłączenia, otwór stykowy o ponad 3 mm, który jest zgodny z zasadami bezpieczeństwa.

  Jeśli trzeba wydłużyć przewód sieciowy do podłączenia nowego zmywarki, należy go kupić wyłącznie w specjalistycznych centrach serwisowych. A także zapewnić bezpieczeństwo, wszystkie zmywarki Bosch są chronione przed przeciążeniem elektrycznym. Jest to realizowane przy użyciu zachowania urządzenia zabezpieczającego znajdującego się w płycie zasilającej. Znajduje się u podstawy przewodu sieciowego w plastikowej sprawie specjalnej.

  Cechy łączenia różnych modeli

  Pralki Bosch wyróżniają się wielką różnorodnością. Pomimo różnic, etapy instalacji są praktycznie nie różne. Cała zmywarka ma podobne cechy, niezależnie od tego, czy jest wbudowany lub oddzielny. Wbudowane modele pozwalają na umieszczenie urządzeń gospodarstwa domowego bez zakłócania projektowania kuchni. Takie modele są prawidłowo wybrane w swoich parametrach, idealnie pasują do zestawu kuchennego. Nie są widoczne na pierwszy rzut oka, ponieważ meble kuchenne całkowicie zamykają przedni panel urządzenia.

  Samochody wolnostojące wybierają właścicieli przestronnych kuchni. Konsument ma zawsze możliwość zorganizowania urządzenia w najwygodniejszej lokalizacji, a nie ma potrzeby skupienia się na rozmiarach mebli kuchennych. Dla pomieszczeń o małej wielkości warto kupować i łączyć kompaktowe zmywarki. Nie zajmują dużo miejsca, ale jednocześnie doskonale wykonują swoje główne służby funkcjonalne – zapewnienie czystości naczyń bez znacznego wysiłku.

  Zainstaluj zmywarkę w gotowej kuchni nie zawsze jest łatwe. Dlatego nabycie zmywarki Bosch jest najbardziej odpowiednie do myślenia o planowaniu prac naprawczych.

  Ustawienie

  Po zakończeniu wszystkich prac instalacji należy skonfigurować urządzenia domowe. Konieczne jest zweryfikowanie poprawnego połączenia z siecią elektryczną. Ważne jest, aby drzwi urządzenia były prawidłowo regulowane, musi ściskać mocno. Regulacja drzwi pomaga uniknąć wycieków wody i zalania. Przed pierwszym uruchomieniem maszyny musi być zainstalowany w urządzeniu urządzenia, rodzaj detergentu, który zostanie zastosowany. To samo dotyczy płukania. Następnie konieczne jest umieszczenie naczyń na półkach w różnych przedziałach agregatu.

  Jeśli instalacja została wykonana prawidłowo, a następnie zamykając drzwi, wybierając niezbędny program i włączenie urządzeń gospodarstwa domowego, maszyna rozpocznie czyszczenie załadowanych naczyń. I wymagane, aby sprawdzić i skonfigurować inne funkcje: timer, niekompletne ładowanie i inne. Po zakończeniu programu, gdy drzwi zostaną otwarte, powinno nastąpić niewykorzystana emisja gorącej pary. Jeśli emisje są powtarzane, oznacza to nieprawidłową instalację.

  Wspólne błędy

  Aby nie zezwalać na błędy podczas procesu instalacji, bardzo ważne jest, aby dokładnie zbadać instrukcje dotyczące nabytego instrumentu krajowego. Jeśli wątpliwości pojawiają się w poprawności instalacji, lepiej jest szukać pomocy w specjalistycznym centrum serwisowym. Konieczne jest monitorowanie przewodu elektrycznego z maszyny do przegrzania, co może prowadzić do topnienia izolacji i spowodować zwarcie.

  Maszyna do mycia naczyń nie można zainstalować zbyt blisko ściany. Taka lokalizacja może prowadzić do przeniesienia wodociągów i węży spustowych. Minimalna odległość do ściany powinna wynosić co najmniej 5-7 centymetrów.

  W razie potrzeby organizacja nowego wylotu należy pamiętać, że nie można go zamontować pod zwolnieniem.

  Nie jest konieczne używanie lnu do zagęszczania gwintu podczas łączenia się z wodą i ściekami. Jeśli weźmiesz za dużo lnu, a potem jego obrzęk, nakrętka przylądka może pęknąć, co spowoduje wyciek. Bardziej odpowiednie do stosowania taśmy fumowej lub fabryki gumy.

  Nieprawidłowo zainstalowany i podłączony do naczyń zmywarki do zmywarki Bosch nie będzie działać normalnie, co doprowadzi do negatywnych konsekwencji. Jeśli ustawiasz błędy dozwolone po podłączeniu, nie jest konieczne ubieganie się o pomoc profesjonalnym masie. Bosch zmywarki pomagają ułatwić życie i wygodniejsze. Jest to niezawodna i trwała technika, a różnorodność modeli pozwala wybrać najlepszą opcję.

  W następnym filmie znajdziesz instalację zmywarki Bosch SirencePlus SPV25CX01R pod topem.

  Instrukcje dotyczące instalacji Bosch Kgn34vl20g

  Bezpośredni link do pobrania Instrukcje dotyczące instalacji Bosch Kgn34vl20g

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Instrukcje dotyczące instalacji Bosch Kgn34vl20g