Instrukcja demontażu produktu po zakończeniu eksploatacji Frigidaire Fcs367fcb

Aby zdemontować produkt Frigidaire Fcs367fcb po zakończeniu eksploatacji, należy zacząć od odłączenia przewodów elektrycznych, wody i odprowadzania. Następnie należy zdemontować zawias drzwi, wszystkie szuflady i uchwyty. Użyj śrubokrętu, aby odkręcić śruby, które trzymają lodówkę do blatu. Następnie należy delikatnie odłączyć lodówkę od blatu. Jeśli lodówka ma panele na bokach, należy wyjąć je, aby uzyskać dostęp do śrub, które trzymają lodówkę w szafie. Użyj śrubokrętu, aby odkręcić śruby i delikatnie wyjąć lodówkę z szafy. Następnie należy zdemontować uszczelki i wszystkie elementy, które zostały zainstalowane w trakcie montażu. Użyj śrubokrętu, aby odkręcić pozostałe śruby i wyjąć elementy. Po demontażu wszystkich elementów i uszczelek należy wyczyścić obszar wokół lodówki i przygotować go do ponownego montażu.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja demontażu produktu po zakończeniu eksploatacji Frigidaire Fcs367fcb

Request RejectedThe requested URL was rejected. Please consult with your administrator.

Your support ID is: 3309784442073229254

[Go Back]

Jak zdemontować pompę głębinową: popularne awarie + szczegółowe instrukcje demontażu

Własna studnia na miejscu pozwala na korzystanie z bieżącej wody bez żadnych ograniczeń – nie trzeba wybierać konkretnej pory na mycie, kąpiel, mycie samochodu czy podlewanie klombów w pobliżu domu. Zgadzam się, to świetnie, gdy woda zawsze płynie z kranu bez przerwy i nie ma harmonogramu dostaw / nieplanowanych przestojów.

Dlaczego sprzęt się psuje?

Zatapialna pompa głębinowa zapewnia wygodę i łatwość użytkowania odwiertu. Podnosi wodę z dużej głębokości na powierzchnię, gdzie przepływa komunikacją do punktów poboru wody.

Przedsiębiorstwa krajowe i zagraniczne produkują pompy zatapialne do użytku domowego. I chociaż sprzęt pompujący jest niezawodny, od czasu do czasu mogą wystąpić awarie podczas pracy.

Wszystkie elementy pomp zatapialnych są precyzyjnie dopasowane i łatwo demontowalne. Jeżeli w trakcie montażu części nie układają się swobodnie, naruszona zostaje kolejność montażu poszczególnych elementów

Płynna i precyzyjna praca pompy głębinowej jest często naruszana z następujących powodów:

  • wysokie (ponad 50%) stężenie zawieszonych cząstek w wodzie;
  • praca na sucho, gdy urządzenie pracuje bez dotykania wody;
  • spadki napięcia powyżej dopuszczalnego poziomu, które regularnie występują w sieci;
  • źle zamocowane połączenia kablowe;
  • kabel jednostki nie jest prawidłowo zamocowany w obszarze głowicy studni;
  • kabel łodzi podwodnej nie jest prawidłowo zamocowany.

Awarie są spowodowane brakiem filtra lub jego nadmiernym zanieczyszczeniem, niestabilnym wyłącznikiem ciśnieniowym lub źle funkcjonującym akumulatorem.

W przypadku braku uziemienia korozja elektrochemiczna wpływa na metalowe elementy sprzętu. Pompa normalnie przestaje pompować wodę i wymaga natychmiastowej naprawy.

Jeśli pojawią się problemy z nową pompą objętą gwarancją, nie naprawiaj ich samodzielnie. Lepiej oddać urządzenie do serwisu firmowego. Tam jego wydajność odtworzą profesjonalni rzemieślnicy z doświadczeniem.

Bardzo często przyczyną awarii są błędy popełnione przez użytkowników podczas instalacji pompy i jej eksploatacji. Producenci i pracownicy centrum serwisowego zalecają kupującym, aby bezpośrednio przed podłączeniem urządzeń uważnie przeczytali instrukcje i ściśle przestrzegali wszystkiego, co tam jest napisane. Pozwoli to uniknąć wielu problemów i wydłuży żywotność sprzętu pompującego.

Przegląd usterek i wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów

Wszelkie zmiany w działaniu instrumentów zanurzalnych wyraźnie wskazują na problemy i awarie. Takich chwil nie można zignorować. Terminowe naprawy przedłużają żywotność urządzenia i zapewniają jego normalne funkcjonowanie w trybie dogodnym dla właścicieli.

Musisz pomyśleć o serwisowaniu zespołu pompującego, jeśli zostaną znalezione następujące punkty:

  • wyraźny spadek ciśnienia wody;
  • zwiększony hałas ze studni;
  • intensywne wibracje struny obudowy;
  • pulsacyjny przepływ wody z kranu;
  • wzrost zużycia energii elektrycznej;
  • usuwanie korków, gdy jednostka jest aktywowana;
  • brzęczenie dołączonego silnika bez pompowania.
  • W takim przypadku należy wyjąć urządzenie zanurzalne ze studni za pomocą linki bezpieczeństwa, zdemontować je, zidentyfikować obszar awarii i je wyeliminować.

    Podczas wyjmowania pompy ze studni postępuj ostrożnie. Uszkodzone lub przekrzywione części obudowy, osady mułu lub kamień na ścianach mogą zakłócać proces, jeśli woda jest pobierana z formacji artezyjskich.

    Co więcej, ta sama usterka jest eliminowana na różne sposoby dla różnych typów urządzeń pompujących.

    Tak więc, w zależności od cech konstrukcyjnych i zasady działania, pompy zatapialne mogą być:

  • odśrodkowy – mają główny element wirnika („Wodnik”, „Działo wodne”);
  • wir – podobne do odśrodkowych, ale mają dużą prędkość kołową cieczy (“Whirlwind”);
  • wibracyjny – w przypadku wibratorów głównym elementem jest tłok („Kid”).
  • Zanim przejdziemy do popularnych awarii pomp, proponujemy jeszcze raz przywołać ich urządzenie.

    Schemat przedstawia główne elementy konstrukcyjne zatapialnej odśrodkowej pompy elektrycznej. Znajomość urządzenia sprzętu pomoże zidentyfikować przyczynę awarii

    Następnie rozważ listę częstych awarii wibracyjnych i odśrodkowych pomp głębinowych, a także zalecenia dotyczące ich eliminacji w domu.

    Problem #1 – Pompa nie działa

    Jeśli urządzenie nie działa, mogło zadziałać zabezpieczenie elektryczne. Konieczne jest odłączenie urządzenia od zasilania, a następnie ponowne włączenie automatycznej wtyczki. Następnie musisz podłączyć pompę elektryczną do sieci.

    Jeśli faza zostanie ponownie wybita, problemu nie należy szukać w sprzęcie podwodnym, ale dokładnie sprawdzić kabel i bezpieczniki. W takiej sytuacji lepiej nie podłączać urządzenia do sieci, dopóki nie zostaną wyjaśnione okoliczności awarii.

    Przepalone bezpieczniki należy natychmiast wymienić. Jeśli znów się wypalą, przyczyna leży w kabel zasilający pompy lub w obszarze jego podłączenia do sieci elektrycznej. Wszystkie te elementy należy sprawdzić, a stwierdzone uszkodzenia naprawić. Dopiero po pełnym serwisie pompa może być ponownie użyta.

    Jeśli kabel łodzi podwodnej jest uszkodzony, pompa nie będzie pompować cieczy. Aby przywrócić urządzenie do sprawności, konieczne jest wyjęcie go ze studni, przywrócenie integralności kabla, odłożenie go i podłączenie do sieci

    Problem #2 – spadki ciśnienia

    Znacznie obniżony poziom ciśnienia wody w modelach odśrodkowych wyraźnie wskazuje na nadmierne zużycie wirnika, jego zamulenie lub jego przemieszczenie wzdłuż wału. Ta sytuacja jest również spowodowana zatkany filtr mechaniczny znajduje się na rurze ssącej.

    Rozwiązaniem w tej sytuacji jest dokładne sprawdzenie wirnika, oczyszczenie wirnika i filtra, wymiana zużytego wirnika.

    Wyraźne osłabienie ciśnienia w wibratorach spowodowane jest zatrzymaniem się zaworu ssącego lub pojawieniem się na nim osadu mułu i piasku. Ten sam problem pojawia się, gdy tłok mechanizmu wibracyjnego traci elastyczność. Przyczyną może być również poluzowanie się tłoka, amortyzatora lub elektromagnesu. Wszystkie te niuanse są eliminowane w domu bez większego wysiłku – wystarczy dokręcić łączniki lub wymienić zawór.

    Albo przyczyna spadku ciśnienia w pompach wibracyjnych i odśrodkowych może być jeszcze prostsza – niskie napięcie w sieci. W takim przypadku instalacja stabilizatora nie będzie przeszkadzać.

    Problem nr 3 – Pulsacyjne dostarczanie wody, hałas i wibracje

    Zwiększony hałas ze studni wskazuje pęknięcie wału lub poluzowanie orzechów ustalenie położenia drążka na amortyzatorze w pompie wibracyjnej. W pierwszym przypadku wał należy wymienić na nowy, w drugim luźne łączniki należy dokręcić improwizowanym narzędziem.

    Przerywany, gwiżdżący strumień w kranie wskazuje, że poziom wody w studni spadł poniżej poziomu dynamicznego, a element filtrujący na rurze ssącej został odsłonięty. Możesz poprawić sytuację, po prostu opuszczając pompę na większą głębokość. Jeśli odległość do dna kopalni daje taką możliwość

    Jeśli pompa zaczęła mocno wibrować, co wpłynęło na ciąg obudowy, możliwe, że wał lub Zbiory. Sprzęt należy usunąć, zdemontować, a uszkodzone części naprawić. W przypadku śmiertelnych awarii wymień na nowe.

    Problem #4 – Zmarnowana energia elektryczna

    Kiedy zauważysz nieoczekiwany wzrost rachunków za prąd, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na swój sprzęt podwodny. Może potrzebować wyważanie wirnika zatapialna pompa elektryczna odśrodkowa.

    Do kadłuba dostał się muł lub piasek, co spowodowało tarcie mechaniczne. Obciążenie wzrosło, a jednostka zaczęła zużywać więcej energii elektrycznej do pompowania standardowej objętości wody.

    Pompa nie będzie mogła się wyłączyć, jeśli presostat zostanie nieprawidłowo wyregulowany lub ulegnie awarii. Zainstalowanie nowej części szybko rozwiąże problem

    Zwiększone zużycie może być spowodowane zużyciem wnęka na śrubę и tuleje na wale zespołu śrubowego. Należy je jak najszybciej wymienić na nowe, a pompa powróci do normalnej pracy.

    Problem #5 – Ciągłe usuwanie korków

    Zawsze aktywna ochrona, gdy zatapialna pompa wibracyjna jest włączona (wybijanie korków) – wynik naruszenia szczelność obudowy komora silnika. Wilgoć, która dostanie się do środka, negatywnie wpływa na elektronikę sterującą i uniemożliwia normalną pracę. Rezultatem jest często zwarcie, po którym następują dodatkowe problemy, aż do spalenia sprzętu.

    Przyczyną wybicia wtyczek może być również przerwanie/zwarcie w kablu lub cewce elektromagnesu, przegrzanie elektromagnesu z powodu niskiego napięcia w sieci lub błędne zadziałanie wtyczek. W tej sytuacji konieczna jest wymiana kabla lub cewki (w zależności od miejsca wykrycia usterki), sprawdzenie wtyczek i wymiana w razie potrzeby, zainstalowanie stabilizatora.

    Jeśli izolacja kabla zasilającego zostanie z jakiegoś powodu zerwana (awaria), ochrona na pewno zadziała. Po przywróceniu integralności warstwy pompa powróci do normalnej pracy

    Zwarcie prowadzi do aktywacji zabezpieczenia pomp odśrodkowych uzwojenia stojana lub kotwice silnik elektryczny i zagłuszanie maszyna z różnymi zanieczyszczeniami. Aby rozwiązać problem, musisz wyczyścić urządzenie z możliwych blokad, zabrać je do centrum serwisowego w celu przewinięcia lub zainstalować nową cewkę.

    Problem nr 6 – pompa brzęczy, ale nie pompuje

    Kiedy pompa głębinowa głośno buczy, ale nie pompuje wody ze studni do systemu komunikacyjnego, może być kilka przyczyn jednocześnie. Może, napięcie w sieci spadło a sprzęt po prostu nie ma wystarczającej mocy, aby działać normalnie. Jeśli spadek napięcia jest typowy dla twojego regionu, warto zachować ostrożność i zainstalować stabilizator.

    Inne możliwe przyczyny modeli odśrodkowych: zużycie lub zamulenie wirnika, poluzowanie wirnika na wale, zatkanie filtra zgrubnego, złamanie klucza łączącego wirnik z wałem. Ponadto, jeśli pompa była długo przechowywana bez wody, wirnik może „skleić się” z obudową. Lub brud gromadzi się w obudowie i urządzenie się zacina.

    Aby wyeliminować te awarie, konieczne jest oczyszczenie wszystkich zanieczyszczonych elementów, wymiana wadliwych na nowe i dokręcenie łączników.

    Ten sam problem z buczeniem elektrycznej pompy wibracyjnej może wystąpić z powodu: zużycia zaworu lub tłoka, przemieszczenia elektromagnesu, zgniecenia amortyzatora i poluzowania jego mocowania. Prace naprawcze w tym przypadku będą polegać na wymianie zużytych części, dokręceniu elementów złącznych, zamontowaniu elektromagnesu i amortyzatora na miejscu oraz ich bezpiecznym zamocowaniu.

    Aby rozwiązać problem, sprzęt będzie musiał zostać usunięty ze studni, dokładnie sprawdzony i naprawiony.

    Szczegółowa instrukcja demontażu pompy

    Aby określić i rozwiązać problem z pompą głębinową, należy ją rozłożyć na elementy składowe. Aby to zrobić, potrzebujesz przestronnego miejsca pracy i stabilnego szerokiego stołu, imadła, śrubokrętów krzyżakowych i płaskich, zestawu kluczy i szczypiec.

    Proces demontażu nie jest trudny, ale wymaga precyzji, skrupulatności i uwagi.

    Odbywa się etapami w określonej kolejności.

    Gdy część pompująca i komora silnika są od siebie oddzielone, rozwiązywanie problemów jest znacznie łatwiejsze i wygodniejsze.

    Subtelności demontażu wału sekcji pompy

    Aby wskazać dokładną lokalizację problemu, spróbuj obrócić wałek sekcji pompy. Jeśli nie jest to możliwe, problem istnieje.

    Po zakończeniu czynności związanych z naprawą/wymianą/konserwacją części pompującej, ponownie zmontuj sprzęt, dokładnie postępując zgodnie z instrukcją. Następnie podłącz do silnika i wróć do miejsca pracy.

    Krok po kroku proces demontażu silnika elektrycznego

    Jeśli obszaru problemu nie udało się zidentyfikować w dwóch opisanych powyżej krokach, istnieje duża szansa, że ​​leży on w silniku. Aby to ostatecznie zweryfikować, musisz wykonać następujące ważne kroki.

    Zamontuj blok silnika zgodnie z instrukcjami. Upewnij się, że wszystkie szczegóły znajdują się na swoich oryginalnych miejscach.

    Typowe awarie pomp różnych marek

    Wyposażenie popularnych marek krajowych i zagranicznych ma swoje charakterystyczne awarie. Urządzenia duńskiego producenta Grundfos mimo solidności i wytrzymałości potrzebują regularnego wymiana uszczelnień mechanicznych. Jeśli nie zostanie to zrobione w odpowiednim czasie, woda wniknie do środka i uszkodzi uzwojenie.

    Nie zaleca się serwisowania urządzenia w domu. Specyficzna konstrukcja wymaga, aby naprawy przeprowadzał doświadczony specjalista, najlepiej pracownik firmowego serwisu.

    Wyraźne brzęczenie i opadła do minimum głowica wskazują, że wirnik zużył się lub przesunął się wzdłuż osi w pompie. Urządzenie należy zdemontować, oczyścić z piasku, wymienić uszkodzone elementy i zamontować nowe uszczelki

    W agregatach Dzhileks często płyn wycieka z silnika. Zastąpienie go jest możliwe, ale tylko o podobnym składzie.

    Niektórzy mistrzowie uważają, że nie trzeba kupować drogiej substancji. Możesz sobie poradzić z gliceryną lub olejem transformatorowym. Nie jest to jednak najlepsza rada. Sprzęt bardzo źle znosi napełnianie alternatywnymi środkami i po takiej operacji może całkowicie zawieść.

    Lepiej nie naprawiać urządzenia samodzielnie, ale powierzyć to zadanie wykwalifikowanym specjalistom. Gwarantują, że napełnią silnik oryginalnym składem i zrobią to ściśle zgodnie z życzeniem producenta. Po serwisie sprawdzi się równie dobrze jak w pierwszym dniu zakupu.

    O zużyciu uszczelek świadczy niski poziom oleju w silniku pompy. Najlepiej jak najszybciej je wymienić. Zapobiegnie to przegrzaniu silnika.

    W urządzeniach “Kochanie” rosyjskiego przedsiębiorstwa Livgidromash często upada cewki. Sprawia to kłopoty praca „na sucho”. Głośny dźwięk słyszalny po włączeniu bez pompowania wody wskazuje: przerwanie osi środkowej do którego przymocowane są zakotwiczone membrany. Awaria ta jest łatwa do wykrycia po demontażu urządzenia.

    Wymiana osi nawet w domu nie jest trudna. Ale znalezienie części na sprzedaż to naprawdę problem.

    Pompy „Wodnik” mieć własność przegrzać I. Ta wada jest szczególnie aktywna, gdy sprzęt pracuje w płytkich studniach. Naprawy są drogie i czasami wynoszą około 50% pierwotnego kosztu. Wielu użytkowników w takich przypadkach woli kupić nowe urządzenie, jednak od innego producenta.

    Ten sam problem jest typowy dla modeli “Potok”. Mimo nowoczesnego wzornictwa i zgodności z obowiązującymi normami europejskimi, nie toleruj ciągłej pracy.

    Producent podaje, że urządzenia mogą nieprzerwanie pompować wodę nie dłużej niż 7 godzin. Jednak prawie zawsze takie obciążenie prowadzi do przegrzania. Aby uniknąć problemów, lepiej robić przerwy i odpoczywać sprzęt co 2-3 godziny. W ten sposób można przedłużyć żywotność pompy.

    Nie uruchamiaj urządzeń pompujących wodę, gdy zawór odcinający jest zamknięty. W przyszłości doprowadzi to do awarii sprzętu pompującego. Zawór musi być otwarty przed włączeniem.

    Sprzęt do pompowania “Armata wodna” uważane za wystarczająco niezawodne i stabilne operacyjnie. Większość awarii wynika z niewłaściwego użytkowania. Ponadto sprzęt mający kontakt z zanieczyszczoną wodą szybko zatyka się mułem i piaskiem. W takim przypadku należy wymienić część pompującą jednostki.

    Gdy powstałego problemu nie można rozwiązać w domu, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnych mistrzów certyfikowanego centrum serwisowego. Szybko ustalą, co się stało ze sprzętem i przywrócą jego wydajność. Lub zalecą zakup i zainstalowanie nowej pompy, jeśli starej nie można naprawić lub nie jest ona ekonomicznie opłacalna.

    Pompa w studni włącza się, brzęczy, ale nie pompuje wody. W poniższym filmie omówiono dwie najczęstsze przyczyny tego problemu:

    Znajomość zasad demontażu zanurzalnego sprzętu do pompowania z pewnością przyda się właścicielom prywatnych domów ze studniami. Koncentrując się na popularnych awariach pomp, możesz rozpoznać rodzaj awarii i samodzielnie ją naprawić. Jest to wygodne, gdy serwis jest daleko, a pompa z pewnych względów pracuje z przerwami i nie pozwala na komfortowe korzystanie z wody.

    A może potrzebujesz pomocy w zdiagnozowaniu problemu? Zadaj pytania naszym ekspertom – skorzystaj z poniższego formularza opinii.

    Popularne awarie + szczegółowe instrukcje demontażu pompy głębinowej

    W przypadku awarii pompy mogą wystąpić problemy z dopływem wody. Wiedząc, jak zdemontować pompę głębinową, możesz samodzielnie zidentyfikować usterki i naprawić je w domu. Porozmawiamy o tym, jak poprawnie zdiagnozować awarię tego materiału. Szczegółowo rozważymy również instrukcje demontażu pompy własnymi rękami, dostarczając artykułowi zdjęcia krok po kroku i przydatne rekomendacje wideo.

  • odśrodkowe – mają główny element wirnika („Wodnik”, „Działo wodne”);
  • wirowe – podobne do odśrodkowych, ale mają dużą prędkość kołową cieczy (“Whirlwind”);
  • wibracyjne – w przypadku wibratorów głównym elementem jest tłok (“Kid”).
  • Schemat przedstawia główne elementy konstrukcyjne zatapialnej odśrodkowej pompy elektrycznej. Znajomość konstrukcji sprzętu pomoże zidentyfikować przyczynę awarii Znajomość wibracyjnej pompy zatapialnej pomoże zdiagnozować awarie i naprawić odpowiedni element pompy elektrycznej

    Przepalone bezpieczniki należy natychmiast wymienić. Jeśli ponownie się wypali, przyczyna leży w przewodzie zasilającym pompy lub w obszarze połączenia z siecią elektryczną.

    Znacznie obniżony poziom ciśnienia wody w modelach odśrodkowych wyraźnie wskazuje na nadmierne zużycie wirnika, jego zamulenie lub jego przemieszczenie wzdłuż wału. Sytuację tę wywołuje również zatkany filtr mechaniczny umieszczony na rurze ssącej.

    Zwiększony hałas ze studni wskazuje na pęknięty wał lub luźne nakrętki, które ustalają położenie pręta na amortyzatorze w pompie wibracyjnej. com/wp-content/uploads/2019/11/2-22. jpg"/>

    Jeśli pompa zaczęła silnie wibrować, co znalazło odzwierciedlenie w cięgnach obudowy, mogło dojść do uszkodzenia wału lub pręta.

    Kiedy zauważysz nieoczekiwany wzrost rachunków za prąd, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na swój sprzęt podwodny. Może być konieczne wyważenie wirników zatapialnej pompy elektrycznej odśrodkowej.

    Do kadłuba dostał się muł lub piasek, co powodowało tarcie mechaniczne. com/wp-content/uploads/2019/11/3-24. jpg"/>

    Zwiększone zużycie mogło być spowodowane przez zużyte wnęki ślimaka i tuleje na wale zespołu ślimakowego.

    Zawsze aktywna ochrona, gdy zatapialna pompa wibracyjna jest włączona (wybijanie korków) jest wynikiem naruszenia szczelności obudowy komory silnika. com/wp-content/uploads/2019/11/4-20. jpg"/>

    Ochrona pomp odśrodkowych jest wyzwalana przez zwarcie uzwojenia stojana lub twornika silnika elektrycznego i zablokowanie urządzenia przez różne cząstki zanieczyszczeń.

    Kiedy pompa głębinowa głośno buczy, ale nie pompuje wody ze studni do systemu komunikacyjnego, może być kilka przyczyn jednocześnie. Być może napięcie sieciowe spadło, a sprzęt po prostu nie ma wystarczającej mocy, aby normalnie się uruchomić. com/wp-content/uploads/2019/11/1-24. jpg"/>

    Za pomocą standardowego śrubokręta odkręć śruby mocujące siatkę urządzenia. Zdejmij i odłóż na bok

    Aby zdemontować jednostkę, odkręć wszystkie elementy mocujące, które mocują dolny kołnierz sekcji pompowej modułu

    Silnik odłączony od części pompującej zablokować w imadle. Usuń elementy mocujące i ostrożnie usuń polimerową osłonę kołnierza

    Wyposażenie popularnych marek krajowych i zagranicznych ma swoje charakterystyczne awarie. Urządzenia duńskiego producenta Grundfos pomimo swojej niezawodności i wytrzymałości wymagają regularnej wymiany uszczelnień mechanicznych. com/wp-content/uploads/2019/11/5-19. jpg"/>

    W agregatach Dzhileks płyn często wycieka z silnika. com/wp-content/uploads/2019/11/6-15. jpg"/>

    W urządzeniach “Kochanie” Rosyjskie przedsiębiorstwo Livgidromash często zawodzi cewki. Silny dźwięk słyszalny po włączeniu bez wypompowania wody wskazuje na przerwę w osi środkowej, do której przymocowane są membrany z kotwą.

    Pompy „Wodnik” mają tendencję do przegrzewania się. Mimo nowoczesnej konstrukcji i zgodności z obowiązującymi normami europejskimi nie tolerują ciągłej pracy. com/wp-content/uploads/2019/11/7-10. jpg"/>

    Gdy powstałego problemu nie można rozwiązać w domu, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnych mistrzów certyfikowanego centrum serwisowego. Lub zalecą zakup i zainstalowanie nowej pompy, jeśli starej nie można naprawić lub nie jest to ekonomicznie opłacalne

    Pompa jest zatkana piaskiem i nie pompuje wody. O tym, jak radzić sobie z jednym z najczęstszych problemów związanych ze sprzętem pompującym, powie następujący film:

    Czy napotkałeś awarię pompy, o której nie wspomnieliśmy w tym materiale i chcesz podzielić się swoim doświadczeniem w jej naprawie? Opowiedz nam o tym w komentarzach, dodaj zdjęcia pokazujące proces naprawy awarii – nasi czytelnicy będą wdzięczni za pomoc.

    Jak naprawić OPEL: wystarczy wybrać swój model lub część samochodową

    Kategoria części samochodowych

    OPEL instrukcje dotyczące naprawy i serwisowania

    • REKORD

    • ASCONA

    • MANTA

    • SENATOR

    • GT

    • MONZA

    • CAMPO

    • OLYMPIA

    • SPEEDSTER

    • COMMODORE

    • CASCADA

    • ADMIRAL

    • DIPLOMAT

    • ARENA

    • KAPITÄN

    OPEL - samodzielna naprawa i serwis krok po kroku

    Chcesz uzyskać więcej przydatnych informacji?

    Zadawaj pytania lub dziel się swoim doświadczeniem w zakresie napraw na forum samochodowym. Subskrybuj aktualizacje, aby nie przegapić nowych poradników.

    Filmy do naprawy OPEL - lista odtwarzania od AUTODOC CLUB

    • Play all playlists

      OPEL instrukcja naprawy samochodu | Lekcje wideo krok po kroku

    Wskazówki i triki do OPEL

    Twój osobisty menedżer wydatków na samochód, wskazówki serwisowe, przypomnienia o zbliżających się terminach i interwałach serwisowych, instrukcje samodzielnej naprawy - wszystko to w Twoim telefonie

    Aby pobrać aplikację:

    • - zeskanuj kod QR
    • - pobierz z App Store
    • - pobierz z Google Play

    Twój profil jest Twoim osobistym asystentem

    Śledzi wydatki na auto, prowadzi książkę serwisową, harmonogram wymiany i zapisuje ulubione materiały, notatki i dokumenty

    Samodzielna wymiana części w OPEL

    Samodzielna naprawa Opla: najczęściej spotykane usterki

    Instrukcja demontażu produktu po zakończeniu eksploatacji Frigidaire Fcs367fcb

    Bezpośredni link do pobrania Instrukcja demontażu produktu po zakończeniu eksploatacji Frigidaire Fcs367fcb

    Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

    Ostatnia aktualizacja Instrukcja demontażu produktu po zakończeniu eksploatacji Frigidaire Fcs367fcb