Informacje o modelu Cadnetwork Workstation W30

CadNetwork Workstation W30 to nowoczesny model stacji roboczej, który oferuje wydajność, wszechstronność i funkcjonalność, których potrzebują specjaliści w wielu dziedzinach. Urządzenie jest wyposażone w procesor Intel Core i7-10700KF, 16 GB RAM, dysk SSD o pojemności 512 GB, kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1650 Super z 4 GB VRAM oraz system operacyjny Windows 10 Pro. W30 jest wyposażony w usługi CAD Network, które umożliwiają współpracę w czasie rzeczywistym i transfer danych między kilkoma stacjami roboczymi. Urządzenie jest również zgodne z oprogramowaniem CAD z najwyższej półki, w tym Autodesk Inventor, Solidworks, Catia i NX. Został zaprojektowany z myślą o wyjątkowych wymaganiach różnych branż. CadNetwork Workstation W30 to idealne rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy chcą wyjść naprzeciw wyzwaniom technologicznym.

Ostatnia aktualizacja: Informacje o modelu Cadnetwork Workstation W30

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

CPU-Z to niewielki i bezpłatny program do szczegółowej identyfikacji zainstalowanego w komputerze modelu procesora, płyty głównej, chipsetu, karty graficznej oraz pamięci RAM.

Identyfikacja kluczowych podzespołów komputera

CPU-Z wyświetla informacje o modelu i nazwie procesora (wraz z nazwą kodową), rodzaju złącza, technologii wykonania, napięciu, wewnętrznej i zewnętrznej prędkości taktowania, mnożniku, wsparciu dla instrukcji multimedialnych, a także o dokładne dane na temat pamięci podręcznej cache. Ponadto program udostępnia równie szczegółowe informacje o płycie głównej (producent, model, wersja, model i data BIOSu, chipset, sensory itp. ) i zainstalowanej pamięci (wielkość, szybkość, nazwa producenta, numer seryjny, data produkcji itp. ). Jakiś czas temu twórcy wprowadzili również funkcje identyfikacji zainstalowanego w komputerze układu graficznego (GPU). W tym przypadku CPU-Z informuje nas o modelu urządzenia, jego producencie, nazwie kodowej, technologii wykonania oraz częstotliwości pracy i ilości oraz typie wbudowanej pamięci graficznej.

Badanie wydajności procesora

Opisywany program posiada zintegrowany benchmark, którego zadaniem jest sprawdzania wydajności posiadanego procesora. Pozwala on przeprowadzać test CPU jedno- i wielowątkowe. W przypadku tych drugich CPU-Z daje użytkownikowi możliwość definiowania ilości wątków. CPU-Z potrafi przeprowadzać standardowe testy wydajności oraz tzw. stress testy, których celem jest maksymalne obciążenie podzespołu. Dodatkowo możliwe jest wybranie wersji wykorzystywanego benchmarku oraz porównanie wyników testu z wynikami innych procesorów, a także zapisywanie raportów z rezultatami pracy do plików TXT i HTML.

Program wspiera praktycznie wszystkie modele procesorów, chipsetów i układów graficznych, będących na rynku. CPU-Z udostępniony został w wersji instalacyjnej oraz przenośnej (tzw. portable), która nie wymaga instalacji i gotowa jest do działania tuż po pobraniu.

Kluczowe cechy programu:

 • identyfikacja kluczowych podzespołów komputera - CPU, GPU, RAM
 • możliwość testowania wydajności procesora
 • zapis zgromadzonych danych do pliku TXT lub HTML
 • narzędzie łatwe w użyciu i dostępne za darmo
 • dostępność wersji przenośnej (portable)

Liczba pobrań2 410 084

Data aktualizacji27 sty 2023

Rozmiar pliku2. 10 MB

System operacyjnyWindows

LicencjaBezpłatna

Masz problem z tym programem?

WMS – Warehouse Management System, to program informatyczny, którego głównym celem jest zaawansowane zarządzanie codziennymi operacjami magazynowymi. W zależności od rodzaju wykonywanego zadania, system WMS zarządza nimi za pośrednictwem interfejsu, na urządzeniu przenośnym (skanery, tablety) lub na pulpicie w biurze.

Magazynowy system informatyczny pozwala na kontrolę i optymalizację procesów magazynowych. W przeciwieństwie do systemu ERP, WMS jest wyspecjalizowanym programem logistycznym – systemem magazynowym dedykowanym do wykorzystania w magazynach o różnych sposobach funkcjonowania i wielkości.

ZASTOSOWANIE SYSTEMU WMS

Program do zarządzania gospodarką magazynową znajdzie zastosowanie w każdej firmie, w której działa magazyn, bez względu na to czy jest on prowadzony przez firmę produkcyjną, dystrybucyjną, czy operatora logistycznego. Program WMS ma za zadanie usprawnić pracę każdego magazynu.

System magazynowy WMS bardzo często integrowany jest z systemem ERP. Pomiędzy tymi programami musi zachodzić sprawna wymiana danych. Dzięki temu można całkowicie zautomatyzować przepływ towarów w magazynie.

Najważniejszym zadaniem i główną korzyścią z posiadania systemu WMS, jest optymalizacja pracy całego magazynu. Odpowiednio wdrożony program magazynowy, jest w stanie przyspieszyć i usprawnić większość procesów logistycznych zachodzących w magazynie.

Warehouse Management System może również zarządzać kilkoma magazynami jednocześnie, np. magazynem centralnym, zależnym od niego magazynem regionalnym i podległymi mu magazynami detalicznymi.

SYSTEM WMS A JEGO FUNKCJONALNOŚCI

System zarządzania magazynem obejmuje swoim działaniem wszystkie procesy zachodzące w magazynie. Można go zintegrować z innymi systemami w łańcuchu dostaw, co z kolei gwarantuje sprawny przepływ danych w całym przedsiębiorstwie.

PRZYJĘCIA TOWARU DO MAGAZYNU

Rozwiązanie WMS pozwala w prosty sposób przyjąć towar od: producenta/dostawcy, z innego magazynu oraz w ramach procedury zwrotu towaru od klienta. Przy przyjęciu towaru za pośrednictwem programu magazynowego, szybko i bezbłędnie dokonuje się kontroli ilościowej i jakościowej. System ten znacznie ułatwia weryfikację zgodności dostawy z zamówieniem przesłanym z systemu ERP. Dane o ilości przyjmowanego towaru aktualizowane są w WMS na bieżąco, dzięki czemu unika się późniejszych niezgodności.

W magazynowym systemie informatycznym, podczas procesu przyjęcia towaru na stan magazynowy, najpierw rejestrowane są jego cechy, właściwości oraz atrybuty logistyczne, a następnie na ich podstawie umieszcza się przyjęty towar w określonej przez system lokalizacji.

W przypadku zwrotów towarów, program magazynowy często blokuje przyjmowany towar do czasu przeprowadzenia kontroli jakościowej. Dopiero po pozytywnym wyniku weryfikacji zwróconych przedmiotów, oprogramowanie WMS zwalnia blokadę i przesyła do systemu ERP informacje o możliwości ich ponownej sprzedaży.

Dzięki możliwości rejestrowania danych logistycznych, towar można śledzić w ramach całego łańcucha dostaw. Cechy produktów, które system magazynowy WMS może rejestrować i przechowywać to: data ważności, waga, numer partii, numer seryjny, temperatura przechowywania, itp. Rejestrowanie danych logistycznych pozwala również szybko wycofać określoną partię towaru z rynku, w razie stwierdzenia wady, lub wykrycia szkodliwego oddziaływania na zdrowie.

W procesie przyjęcia, magazynowy system informatyczny tworzy etykiety z kodami kreskowymi. Oznakowanie towarów kodami kresowymi i ich odczyt przez system magazynowy, pozwala uniknąć w przyszłości ewentualnych błędów i pomyłek, które mogą powstać w trakcie każdego procesu magazynowego. Kody kreskowe na produktach usprawniają zarówno przyjęcie artykułów, ich kompletację oraz wydanie z magazynu.

W przypadku zintegrowania systemu WMS z systemem ERP, informacje o zamknięciu procesu przyjęcia towaru, ilości i rodzaju artykułów wprowadzonych do magazynu są przekazywane automatycznie.

LOKALIZACJA TOWARU W MAGAZYNIE

Program magazynowy, na podstawie danych dotyczących przyjętego towaru (wymiary, data ważności, numer serii) jest w stanie określić gdzie najlepiej go umieścić. Odbywa się to m. in. na podstawie strategii rozkładania towarów, określonych już na etapie wdrażania systemu w magazynie.

Aby jak najbardziej optymalnie rozmieścić produkty w magazynie, program WMS analizuje różnorodne parametry przyjmowanego towaru. Przy określaniu lokalizacji bierze pod uwagę m. rotację artykułów (ABC), wagę, rozmiar, datę ważności, rodzaj przechowywanego towaru (np. przedmioty niebezpieczne, produkty głęboko mrożone).

Analiza rotacji w systemie magazynowania gwarantuje np. ułożenie towaru w magazynie, w taki sposób, aby np. produkty szybko zbywalne były przechowywane w lokalizacji, do której jest najszybszy i najłatwiejszy dostęp. Dzięki temu można dużo szybciej realizować zamówienia.

System magazynowy może również w pierwszej kolejności po przyjęciu towaru, automatycznie uzupełniać nim stanowiska kompletacji (kompletacja falowa), a dopiero pozostałe nadwyżki umieścić na regałach.

Integralną częścią systemu WMS jest również obsługa cross-dockingu. Program magazynowy zarządza przyjęciem i wydaniem towaru bezpośrednio pomiędzy dwoma środkami transportu, w ten sposób eliminuje się proces składowania.

KONTROLA STANÓW MAGAZYNOWYCH

Jedną z najważniejszych funkcji programu WMS jest kontrola stanów magazynowych. Nowoczesne systemy magazynowe rejestrują i aktualizują dane o ruchach towaru w magazynie, w czasie rzeczywistym. Dzięki temu zawsze wiadomo ile określonych przedmiotów znajduje się w magazynie i gdzie dokładnie są składowane.

Za pomocą oprogramowania WMS można zarządzać stanami magazynowymi, np. nakładać kwarantannę na określoną część towaru, blokować towar uszkodzony, rejestrować straty itp.

System magazynowy, na podstawie określonych stanów minimalnych i maksymalnych, może również wysyłać informację o konieczności uzupełnienia towarem określonej strefy magazynowej.

KOMPLETACJA TOWARÓW Z SYSTEMEM WMS

Wdrożenie magazynowego systemu informatycznego w firmach, często jest podyktowane koniecznością usprawnienia procesu kompletacji zamówień. Program wskazuje magazynierowi zoptymalizowaną ścieżkę kompletacji wszystkich zamówionych pozycji, dzięki czemu kompletacja przebiega o wiele wydajniej niż w przypadku realizowania jej tradycyjną metodą.

Nowoczesny program magazynowy powinien wspierać różne metody kompletacji. Dzięki temu w zależności od składowanego towaru, rodzaju zamówień, wielkości magazynu, można wybrać metodę najefektywniejszą dla danego magazynu.

PROCES WYSYŁKI TOWARU Z MAGAZYNU

Po skompletowaniu, przychodzi czas na wydanie i wysyłkę towaru z magazynu. Proces wysyłki również jest zarządzany z poziomu WMS. Program magazynowy pozwala na grupowanie zamówień, kontrolę wydawanych produktów, generowanie etykiet logistycznych czy zarządzanie załadunkiem towaru na pojazdy. Zamawianie przesyłek kurierskich poprzez system również może odbywać się automatycznie, za pomocą jednego kliknięcia.

Po zrealizowaniu wysyłki, system przesyła odpowiednie informacje np. do systemu sprzedażowego, który kontroluje procesy związane z obsługą klienta.

INWENTARYZACJA TOWARÓW W SYSTEMIE MAGAZYNOWYM

Program WMS udostępnia i aktualizuje dane o ilości przechowywanego towaru w czasie rzeczywistym. Dzięki temu cały proces inwentaryzacji jest o wiele mniej czasochłonny niż w przypadku tradycyjnej metody. Z pomocą tego rozwiązania, można przeprowadzać nie tylko pełną inwentaryzację, ale również wyrywkową (dla danej grupy towarowej lub określonej lokalizacji magazynowej), w przypadku stwierdzenia niezgodności.

SYSTEM WMS – ZAAWANSOWANE FUNKCJE

Nowoczesne systemy magazynowe zarządzają także automatyką magazynową i całymi kompleksami magazynów bezobsługowych.

Zintegrowana z WMS automatyka magazynowa, może w znaczący sposób przyspieszyć pracę w magazynie. Do najczęściej spotykanego automatycznego wyposażenia magazynów należą: układnice, regały karuzelowe, regały przesuwne, sortownice towarów. Podczas kompletacji, w magazynach wykorzystuje się rozwiązania typu pick to light i put to light, którymi również sterują polecenia płynące z WMS.

Wdrożenie zaawansowanego programu magazynowego w przedsiębiorstwie produkcyjnym, pozwala też na eliminację wąskich gardeł przy zatowarowywaniu linii produkcyjnych. WMS zarządza przepływem towarów do linii produkcyjnych np. na podstawie analizy stanów minimalnych i maksymalnych.

Ponieważ firmy często posiadają unikalne procesy logistyczne, konieczne bywa dostosowanie WMS do indywidualnych potrzeb klienta. Dlatego nowoczesny system magazynowania musi być otwarty na zmiany i uruchomienie w nim niestandardowych funkcjonalności.

Często zadawane pytania

Czym jest system wms?

WMS – Warehouse Management System, to program informatyczny, którego głównym celem jest zaawansowane zarządzanie codziennymi operacjami magazynowymi. Czytaj więcej

Ile trwa wdrożenie WMS?

Wdrożenie systemu WMS, w zależności od zakresu projektu i od złożoności samego systemu, może trwać od 3 do 12 miesięcy. pl/metodyka-wdrozenie-wms/">Czytaj więcej

Ile kosztuje system WMS?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy i sprawdź koszt wdrożenia Systemu ExpertWMS. pl/kontakt/">Czytaj więcej

Jaki system WMS wybrać?

Przy wyborze systemu WMS, trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów, mianowicie:

 • Doświadczenie dostawcy,
 • Możliwości rozwojowe systemu
 • Ciągle zmieniające się potrzeby przedsiębiorstwa

Czytaj więcej

Jaki dodatkowy sprzęt będzie mi potrzebny?

Oprogramowanie WMS wymaga infrastruktury o odpowiednich parametrach. Składają się na nią między innymi serwer, lokalna sieć internetowa czy terminale magazynierów. pl/umow-bezplatna-prezentacje/">Czytaj więcej

Jakie są korzyści z wdrożenia systemu WMS?

 • Redukcja koszów, dzięki szczegółowej analizie
 • Podniesienie wydajności i efektywności
 • Poprawa obsługi klienta
 • Szybki zwrot z inwestycji

Czytaj więcej

Czego możemy wymagać od systemu WMS?

System WMS jest elastyczny w dopasowaniu do specyfiki przedsiębiorstwa. Daje dużo możliwości konfiguracyjnych oraz łatwo integruje się z systemami ERP, MRP, TMS i automatyką. pl/integracja-z-systemami/">Czytaj więcej

Wiedza na temat modelu laptopa jest istotna, kiedy musimy zainstalować nowe sterowniki urządzeń, wymienić matrycę, lub dokonać naprawy płyty głównej. Nie zawsze znamy dokładną nazwę, dlatego oto kilka wskazówek jak sprawdzić model laptopa.

Potrzebujesz skorzystać z usług w serwisie, informacja na temat modelu laptopa będzie niezwykle pomocna serwisantom ze względu na specyfikę poszczególnych modeli nawet tego samego producenta. Kiedy zaś już poznasz model, zapraszamy do skorzystania z naszej bezpłatnej wyceny online.

Bezpłatna wycena online Oddaj sprzęt do naprawy

Jak sprawdzić model laptopa - podstawowe kroki

Sprawdzenie modelu laptopa możemy zacząć od faktury jego zakupu. Poniekąd właśnie na takie okazje warto zachować paragon albo fakturę. Producent zwykle umieszcza tam informacje na temat specyfikacji sprzętu.

Innym podstawowym krokiem, który warto wykonać, jest sprawdzenie informacji na spodzie laptopa - w wielu modelach komputerów na obudowie znajduje się naklejka z takimi informacjami jak numer seryjny, nazwa laptopa i jego specyfikacje.

Jeśli jednak napis na naklejce jest niewyraźny, lub starty, odpowiedzi będziemy musieli skorzystać z pomocy systemu.

Jak sprawdzić model laptopa za pomocą systemu Windows

Dxdiag

Sprawdzanie modelu laptopa w systemie Windows zaczynamy od uruchomienia programu dxdiag, będące częścią DirectX. Ma na celu głównie dostarczanie danych o grafice, ale zawiera również informacje o podzespole i modelu komputera.

W wyszukiwarkę Windows 10 wpisujemy hasło dxdiag albo - w przypadku starszych wersji Windows - klikamy prawym przyciskiem myszy na Start, a następnie wybieramy komendę Uruchom. Wtedy wpisujemy w wyskakującym okienku dxdiag.

Kiedy pojawi się Narzędzie Diagnostyczne dxdiag, uzyskamy liczne informacje, w tym - model laptopa, którym się posługujemy.

Menedżer urządzeń Windows 10

Wejdź w panel sterowania Windows i kliknij na Menedżer Urządzeń. Pojawi się drzewko przedstawiające wszystkie urządzenia Twojego komputera. Kliknij na każdy z elementów, aby uzyskać takie informacje jak: procesor, karta graficzna, czy pamięć RAM.

BIOS

Często stosowana metoda, to sprawdzenie modelu w BIOS-ie, czyli systemie wejścia-wyjścia. W zależności od producenta sposób uruchamiania systemu BIOS może się różnić, ale zazwyczaj wystarczy klawisz F2 + ESC. Na ekranie startowym powinna pojawić się nazwa modelu laptopa.

Aplikacja do sprawdzania modelu laptopa

Możesz też skorzystać z dostępnego za darmo w internecie oprogramowania do sprawdzania modelu laptopa. Do takich programów należą chociażby:

 • CPU-Z
 • EVEREST
 • AIDA64

Sprawdzanie modelu na systemach innych niż Windows

Mac

Kliknij na ikonkę jabłuszka w lewym górnym rogu ekranu, a następnie znajdź opcję Ten Mac. Zobaczysz wtedy okienko, w którym odczytasz model laptopa.

Linux

W większości systemów Linuxa (zwłaszcza Ubuntu) wystarczy wcisnąć klawisz ctrl+alt+T. Uruchomi się wtedy terminal, w którym wpisujemy polecenie: sudo dmidecode | Less. Uzyskujemy informacje na temat modelu, numeru indentyfikacyjnego i numeru seryjnego laptopa. Aby uzyskać więcej informacji, wpisujemy: sudo apt-get install hardinfo, i instalujemy aplikację Hardinfo, która udostępni nam wszystkie dane komputera.

Zapraszamy do naszego serwisu!

Jeśli potrzebowałeś tych instrukcji, zapewne musisz oddać komputer do naprawy albo wymienić którąś z części. Nasz serwis oferuje darmowe porady i wycenę. Posiadamy profesjonalną ekipę i sprzęt, a dzięki specjalnemu kalkulatorowi usług na naszej stronie internetowej, będziesz mógł lepiej podjąć decyzję, czy chcesz zostawić u nas swój komputer czy nie.

Zapraszamy więc do kontaktu przez telefon lub maila. Możesz również zajść do naszego punktu stacjonarnego na ulicy Górczewskiej 62/64.

Informacje o modelu Cadnetwork Workstation W30

Bezpośredni link do pobrania Informacje o modelu Cadnetwork Workstation W30

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Informacje o modelu Cadnetwork Workstation W30